Centrum LSCDN

Lublin

Aktualnie znajdujesz się na:

Data publikacji: 18.01.2024
Autor: Grażyna Wietrzyk-Neckier

Klub Młodego Odkrywcy – wymiana dobrych praktyk

Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane prowadzeniem Klubu Młodego Odkrywcy (KMO) - nauczycieli przedszkoli, szkół, bibliotek, świetlic, pracowników domów kultury - na kolejne spotkanie informacyjne w formule on-line z doświadczonymi Opiekunkami/Trenerkami KMO w dniu 1.02.2024 r. o godz.16.00

Kluby Młodego Odkrywcy, w skrócie KMO, to międzynarodowy program edukacyjny koordynowany przez Centrum Nauki Kopernik przy wsparciu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Obecnie w Polsce istnieje 1126 klubów, natomiast w województwie lubelskim 104.

KMO to bezpłatne i angażujące zajęcia, podczas których dzieci i młodzież eksperymentują pod okiem opiekunów. Uczestnicy znajdują odpowiedzi na nurtujące je pytania. Kluczowa jest metoda naukowa, która rozwija kompetencje kluczowe i zdolności jednocześnie, pozwala na przekraczanie szkolnych granic między przedmiotami i pokazuje, że popełnianie błędów jest ważne, że uczy samodzielnie rozwiązywać problemy. W klubach łączymy ludzi o zróżnicowanym statusie społecznym i ekonomicznym. Zapewniamy autonomię wszystkim uczestnikom. To klubowicze wraz z opiekunami wybierają rodzaj aktywności, w którą chcą się zaangażować. Nie trzeba posiadać specjalnego laboratorium, by robić ciekawe doświadczenia. Dzięki KMO nauczyciele mogą wychodzić poza ramy podstawy programowej. Kluby można założyć i zarejestrować w każdej chwili na stronie programu www.kmo.org.pl.

Prowadzenie klubów przynosi opiekunom wiele korzyści. Uczestnicy mają dostęp do scenariuszy doświadczeń, opisu projektów realizowanych przez opiekunów KMO, nagrań wykładów i webinariów udostępnianych na stronie KMO. Mogą uczestniczyć w projektach, szkoleniach stacjonarnych i wydarzeniach organizowanych przez CNK. Ponadto uczestnicy KMO mają możliwość wzięcia udziału w konkursach, konferencjach międzynarodowych, ogólnopolskich i regionalnych, piknikach naukowych i wymianach międzynarodowych.

Program spotkania:

16.00 - 16.15 Przedstawienie założeń Programu KMO.

16.15 - 16.45 Prezentacja działań realizowanych przez Opiekunki/Trenerki KMO.

16.45 - 17.15 Sesja pytań i odpowiedzi.

Poniżej znajduje się link do zgłoszenia

https://www.lscdn.pl/pl/kursy/734k8835,Klub-Mlodego-Odkrywcy-wymiana-dobrych-praktyk.html

 

Serdecznie zapraszamy

Koordynatorki współpracy regionalnej programu KMO
Grażyna Wietrzyk-Neckier
dr Elżbieta Miterka
Sylwia Maciuk

Opcje strony

do góry