
Konkursy pozostałe
-
Data publikacji: 22.01.2021Autor: Dariusz Kiszczak
Konkurs plastyczno-cyfrowy "Fundusze Norweskie i EOG”
Konkurs plastyczno‑cyfrowy "Fundusze Norweskie i EOG – o tym się wie!”dla nauczycieli, pedagogów oraz uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, którego organizatorem jest Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa - Państwowy Instytut Badawczy we współpracy z Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej, a patronatem został objęty przez Ministra Edukacji i Nauki oraz Ambasadę Norwegii w Polsce.
-
Data publikacji: 15.01.2021Autor: Dariusz Kiszczak
Konkurs "Stwórz Ustawę Zmieniaj Prawo"
Celem Konkursu jest zwiększenie świadomości społecznej w zakresie inicjatywy ustawodawczej oraz poszerzenie wiedzy w zakresie tworzenia projektów ustaw i uchwalania prawa, przy jednoczesnej aktywizacji i mobilizacji młodzieży do współpracy z Ministerstwem Sprawiedliwości. Poza walorem typowo edukacyjnym konkurs daje również uczestnikom szansę stworzenia własnego projektu legislacyjnego, co przyczyni się do poszerzenia wiedzy o procesie legislacyjnym w aspekcie praktycznym.
-
Data publikacji: 15.01.2021Autor: Dariusz Kiszczak
Konkurs i nagroda "Magistro Optimo" dla nauczycieli historii
Stowarzyszenie Historyków Starożytności (Polish Association for Ancient Studies), w celu uhonorowania dokonań nauczycieli w zakresie popularyzacji wiedzy o starożytności oraz promowania najlepszych metod nauczania o epoce, ustanowiło nagrodę “Magistro Optimo” dla nauczyciela, który poprowadzi najlepszą lekcję poświęconą dziejom starożytnym.
-
Data publikacji: 13.01.2021Autor: Dariusz Kiszczak
"EKOczynni" – szkolenia dla nauczycieli i konkursy uczniów
MEN zachęca nauczycieli do udziału w bezpłatnych szkoleniach online poświęconych prowadzeniu projektów grupowych w szkole. Webinar zostanie przeprowadzony 20 stycznia br. w ramach programu edukacyjno-ekologicznego "EKOczynni". Przedsięwzięcie jest skierowane do szkół ponadpodstawowych z całej Polski. Organizuje je Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.
-
Data publikacji: 12.01.2021Autor: Dariusz Kiszczak
XII edycja Konkursu Biochemicznego UMCS
Wydział Biologii i Biotechnologii UMCS zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w XII edycji Konkursu Biochemicznego.
-
Data publikacji: 12.01.2021Autor: Dariusz Kiszczak
"What science looks like?" konkurs Lubelskiego Festiwalu Nauki
Organizatorzy XVII Lubelskiego Festiwalu Nauki, który odbędzie się w dniach 17–24 września 2021 roku pod hasłem "Nauka bez granic. Enjoy science!”, serdecznie zapraszają do udziału w pierwszym z cyklu konkursów w ramach całego wydarzenia.
-
Data publikacji: 08.01.2021Autor: Dariusz Kiszczak
Konkurs o Polsko-Niemiecką Nagrodę Młodzieży 2021-23
"U mnie i u Ciebie. Wymiana młodzieży lokalnie“ - konkurs dla organizacji i instytucji realizujących polsko-niemieckie projekty wymiany młodzieży. Projekty można zgłaszać do 28 lutego 2021 roku.
-
Data publikacji: 29.12.2020Autor: Dariusz Kiszczak
Konkurs im. Jana Parandowskiego na opowiadanie o tematyce olimpijskiej
Polski Komitet Olimpijski zaprasza uczniów szkół podstawowych do udziału w 31. Ogólnopolskim konkursie im. Jana Parandowskiego na opowiadanie o tematyce olimpijskiej. Konkurs został objęty patronatem honorowym Ministra Edukacji i Nauki. Opowiadania należy dostarczyć do dnia 26 marca 2021 r.
-
Data publikacji: 16.12.2020Autor: Dariusz Kiszczak
X Festiwal Słowa i Obrazu - zmiana terminu
XXIX Liceum Ogólnokształcące im. cc. majora Hieronima Dekutowskiego ps. "Zapora” w Lublinie we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie organizują X edycję Festiwalu Słowa i Obrazu pod hasłem „Wyobraźnia bez granic”.
Z uwagi na przeniesienie ferii zimowych na styczeń 2021 informujemy, iż ostateczny termin przyjmowania prac plastycznych oraz nagrań z wystąpieniami uczestników to 8 luty 2021 r. (poniedziałek). -
Data publikacji: 09.12.2020Autor: Dariusz Kiszczak
Konkursu na Projekt Historyczny "Póki nie jest za późno”
Konkurs adresowany jest do uczniów i nauczycieli wszystkich typów szkół. Jego ideą jest rozbudzenie zainteresowania historią i współczesnym stanem miejsc, obiektów i znaków pamięci na terenie Polski oraz miejsc wydarzeń historycznych, nieupamiętnionych dotychczas w trwały, materialny sposób, a także losami świadków historii bezpośrednio związanymi z tymi miejscami.