Centrum LSCDN

Konferencje

Konferencje organizowane lub współorganizowane przez LSCDN

Aktualnie znajdujesz się na:

Data publikacji: 06.12.2023
Autor: Bożena Jarmuł

Konferencja „Interaktywne metody nauczania informatyki i informatycznych przedmiotów zawodowych”

Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli i zespół Cyberskillera zapraszają na konferencję poświęconą interaktywnym metodom nauczania informatyki i informatycznych przedmiotów zawodowych!

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak uczynić zajęcia z informatyki bardziej interesujące i angażujące dla uczniów? A może pracując jako nauczyciel, szukasz nowych narzędzi i technik, które pozwolą ci przekazać wiedzę w sposób atrakcyjny i interaktywny? Jeśli tak, to ta konferencja jest dla ciebie!

Tradycyjne metody nauczania często nie przynoszą oczekiwanych rezultatów w przypadku przedmiotów informatycznych, proponujemy alternatywne podejście, które sprawi, że nauka stanie się ciekawsza i bardziej przystępna dla wszystkich.

Podczas wydarzenia będziemy prezentować interaktywne metody nauczania, które pozwalają uczniom na odkrywanie i zgłębianie tajników informatyki poprzez praktyczne działania. Zgodne z podstawą programową materiały ćwiczeniowe z zakresu edukacji medialnej, cyberbezpieczeństwa, pakietu Office, grafiki 2D i 3D, programowania w języku Scratch i języku Python oraz robotyki z Arduino udostępnione na interaktywnej platformie zaangażują uczniów stawiając ich w centrum procesu uczenia się.

Konferencja  skierowana jest do nauczycieli informatyki w klasach IV szkół podstawowych, nauczycieli informatyki w liceach ogólnokształcących i nauczycieli informatycznych przedmiotów zawodowych w technikach, zainteresowanych nowoczesnymi metodami nauczania w dziedzinie informatyki.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o interaktywnych metodach nauczania informatyki i informatycznych przedmiotów zawodowych, dołącz do nas na naszej konferencji. Zapisz się już dziś i ciesz się nowymi inspiracjami, które pozwolą ci uczynić lekcje informatyki znacznie bardziej pasjonującymi dla uczniów.

Podczas spotkania:

  • zaprezentujemy metodykę pracy z platformą,
  • przedstawimy zakres materiałów dostępnych na platformie oraz nowe produkty dostępne od 2024 roku,
  • omówimy podstawowe funkcje platformy.

Odpowiadając na oczekiwania uczestników organizujemy konferencję w dwóch grupach,  aby każdy z Państwa mógł wybrać najbardziej odpowiedni dla siebie termin.

Zapraszamy na spotkanie on-line:

  • 14 grudnia 2023 r. w godz. 8:00-10:00 /grupa A/
  • 18 grudnia 2023 r. w godz. 16:30-18:30 /grupa B/

Link do zapisów na konferencję: https://www.lscdn.pl/pl/kursy/727k8756,Interaktywne-metody-nauczania-informatyki-i-informatycznych-przedmiotow-zawodowy.html

Program konferencji

1. Rozpoczęcie, powitanie.

2. Metody nauczania informatyki i informatycznych przedmiotów zawodowych z wykorzystaniem platformy edukacyjnej Cybeskiller.

3. Prezentacja zgodnych z podstawą programową, interaktywnych kursów skierowanych do nauczycieli i uczniów szkół podstawowych, liceów ogólnokształcących, techników.

4. Przebieg procesu nauczania  z zastosowaniem zaprezentowanych szkoleń z perspektywy nauczyciela praktyka.

5. Pytania i odpowiedzi.

Informacje organizacyjne:

  • konferencja realizowana jest w formie on-line, link do udziału w konferencji zostanie przesłany na adres e-mail zgłoszonego uczestnika - dla grupy A - 13.12.2023, dla grupy B - 15.12.2023
  • udział uczestników w konferencji jest bezpłatny
  • uczestnicy otrzymają zaświadczenie LSCDN potwierdzające udział w konferencji

 

Zapraszamy!

Opcje strony

do góry