Centrum LSCDN

Chełm

Aktualnie znajdujesz się na:

Data publikacji: 04.03.2024
Autor: Grażyna Wietrzyk-Neckier

Dzień Wody – piknik KMO w Szkole Podstawowej nr 6 im. Ireny Sendlerowej w Chełmie

Społeczność uczniów i nauczycieli zrzeszona w Klubach Młodych Odkrywców oraz miłośnicy eksperymentowania spotkają się na pikniku integracyjno – naukowym organizowanym z okazji Dnia Wody w Szkole Podstawowej nr 6 im. Ireny Sendlerowej w Chełmie w dniu 22 marca 2024 r.

Celem przedsięwzięcia jest wspieranie rozwoju sieci Klubów Młodego Odkrywcy w regionie, nawiązanie współpracy, wymiana doświadczeń oraz promowanie idei i programu KMO wśród nauczycieli na różnych poziomach nauczania. Chcemy zwrócić uwagę na znaczenia wody w przyrodzie oraz konieczność jej oszczędzania.

Dzień Wody to wydarzenie lokalne, które adresowane jest do nauczycieli i uczniów zrzeszonych w Klubach Młodych Odkrywców w Chełmie i okolicach, w przedszkolach, szkołach podstawowych i ponadpodstawowych oraz wszystkich zainteresowanych przystąpieniem do programu KMO. 

Spotkanie tak szerokiej społeczności wzbogacą doświadczenia i eksperymenty prezentowane przez gospodarzy – KMO „Lupka" i uczniów naszej szkoły, a także kluby działające w lokalnych przedszkolach i szkołach.

Patronat honorowy nad imprezą objęli: Prezydent Miasta Chełm, Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Chełmie. Wsparcie finansowe na przygotowanie wydarzenia otrzymujemy w ramach współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli w ramach realizacji projektu „Przyjaciele Natury w programie KMO". Powyższy projekt został nagrodzony przez Centrum Nauki Kopernik i Polsko-Amerykańską Fundację Wolności w ramach konkursu na dofinansowanie działań Partnerów sieci KMO rozwijających i wzmacniających program KMO „Regiony KMO. Opiekunowie i kluby w społecznościach lokalnych”.

Serdecznie zapraszamy

Rekrutacja na wydarzenie trwa do 13 marca. 

Formularz zapisów:
https://forms.office.com/e/6pg2nqUH9V

Szczegóły wydarzenia i Regulamin w załączniku

Opcje strony

do góry