Centrum LSCDN
WAI3
-
serwis mobilny
-
dodaj do ulubionych
-
mapa serwisu
Centrum LSCDN
Centrum LSCDN
BIP
RODO
Spotkania doradców z nauczycielami
Moodle
Centrum Wymiany Wiedzy
Lifelong Learning Programme
FMP
Grosik
Noclegi

Wydarzenia

18.11.2015
Anna Radziwiłko

Notatka pokonferencyjna Profilaktyka – wspieranie ucznia w rozwoju

Dnia 17 listopada 2015 w LSCDN przy ul. Dominikańskiej 5 w Lublinie w godzinach 9:00-15:00 odbyła konferencja dla nauczycieli, psychologów i pedagogów szkolnych, w której wzięło udział ponad 60 osób. W tym artykule znajdują się linki do materiałów pokonferencyjnychOrganizatorem konferencji było Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli we współpracy z Wydziałem Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Lublin. Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk objął konferencję Honorowym Patronatem. 

Konferencję otworzył dyrektor LSCDN Andrzej Zieliński, 

Konferencja została podzielona na część wykładowa i warsztatową.

W części wykładowej jako pierwszy głos zabrał ks. dr Marek Dziewiecki, przedstawiając holistyczną wizję profilaktyki w szkole.

Drugim prelegentem była dr Małgorzata Sitarczyk psycholog,  adiunkt na wydziale pedagogiki i psychologii WSEI, biegły sądowy, autorka licznych publikacji na temat młodzieży i rodziny. Mówiłą o aspektach ryzyka uzależnień od substancji psychoaktywnych.

Kolejny prelegent Andrzej Wronka, prezes Stowarzyszenia Effatha poruszył kwestie dotyczące przemocy przenoszonej ze świata realnego do wirtualnego.

Następnie psycholog Katarzyna Seidel przedstawiła program certyfikacji placówek oświatowych przez Fundację Dzieci Niczyje.

W drugiej części konferencji, części warsztatowej, uczestnicy mieli do wyboru trzy warsztaty. Pierwszy poprowadził ks dr Marek Dziewiecki,  drugi warsztat poprowadził Andrzej Wronka, trzeci warsztat prowadziła Katarzyna Seidel czwarty przygotowali i poprowadzili  Anna Radziwiłko i Jan Ciepałowicz, nauczyciele konsultanci LSCDN.

Konferencja zakończyła się około godziny 15.00

Z ewaluacji końcowej wynika, że założone cele konferencji zostały zrealizowane, uczestnicy wysoko ocenili sposób i jakość prezentowanych treści oraz możliwość dzielenia się wiedzą podczas warsztatów. Wyrazili chęć uczestnictwa w kolejnych szkoleniach organizowanych przez LSCDN na temat różnych sposobów, form profilaktyki w szkole.

 

Pliki do pobrania

Bookmark and Share
Drukuj
pdf
Poleć stronę
Wstecz
Możesz skorzystać też z opcji:

Logowanie

W celu zapisania się na kurs musisz się zalogować.


Rejestracja

Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta:

Zarejestruj nowy profil