II etap IX Regionalnego Konkursu Dzień Bezpiecznego Komputera
5 lutego 2013r. w Zespole Szkół Energetycznych im. prof. K. Drewnowskiego, 75 uczniów reprezentujących 27 szkół z Lublina i regionu lubelskiego przystąpiło do II etapu IX Regionalnego Konkursu Dzień Bezpiecznego Komputera organizowanego pod patronatem Polskiego Towarzystwa Informatycznego w ramach światowych dni bezpiecznego Internetu.
W szkolnym etapie konkursu uczestniczyło łącznie 710 uczniów z 29 szkół Lublina i woj. lubelskiego.
W etapie regionalnym potwierdziło swój udział 79 uczestników z 27 szkół, w tym:
- 22 laureatów z 7 Liceów Ogólnokształcących,
- 32 laureatów z 11 Techników,
- 25 laureatów z 9 Gimnazjów.
Na etap regionalny dotarło 75 uczestników z 25 szkół woj. lubelskiego.
Podczas trwania konkursu uczestnicy wysłuchali wykładu Pana Janusza Warszewskiego, konsultanta ds. informatyki w Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Lublinie, na temat: "Internet – moje prawa i obowiązki".
W uroczystości wręczenia nagród i dyplomów uczestniczył Pan Wojciech Kulik – regionalny koordynator ECDL, członek Zarządu Polskiego Towarzystwa Informatycznego, Pan Janusz Warszewski, konsultant LSCDN i Pani Anna Smolińska, Dyrektor Zespołu Szkół Energetycznych.
W kategorii Gimnazjum laureatami zostali:
I miejsce – Wiktor Staszewski – Gimnazjum w Zakrzówku;
II miejsce – Michał Furgał – Gimnazjum w Zakrzówku;
III miejsce – Jakub Mozgawa – Gimnazjum nr 10 im. księdza Jana Twardowskiego w Lublinie;
Wyróżnienia:
Piotr Jankowski - Gimnazjum nr 18 im. Macieja Rataja w Lublinie;
Wiktoria Orzeł - Gimnazjum nr 18 im. Macieja Rataja w Lublinie;
Łukasz Bartoszek - Powiatowe Gimnazjum w Biłgoraju;
Mateusz Błaszczuk - Gimnazjum nr 2 w Zespole Szkół w Niedrzwicy Kościelnej;
Kacper Kowalczuk - Gimnazjum nr 11 im. por. mar. Mariana Tadeusza Mokrskiego w Lublinie;
Mateusz Kapłan - Gimnazjum Publiczne im. 7 Pułku Ułanów Lubelskich w Cycowie;
Sebastian Gontarski - Gimnazjum nr 8 im. Grażyny Chrostowskiej w Lublinie;
Ziemowit Cichoń - Zespół Szkół Publicznych w Łaszczówce;
W kategorii Liceum laureatami zostali:
I miejsce –Adam Rybak - Liceum Ogólnokształcące im. 15 Pułku Piechoty "Wilków" w Dęblinie;
II miejsce – Arkadiusz Surma - VIII Liceum Ogólnokształcące im. Z. Nałkowskiej w Lublinie;
III miejsce –Dawid Ebert - II Liceum Ogólnokształcącym im Piotra Firleja w Lubartowie;
Wyróżnienia:
Marta Piecko - Liceum Ogólnokształcące im. ONZ w Biłgoraju;
Michał Plecha - Zespół Szkół Nr 10 w Lublinie;
Jan Koper - Zespół Szkół nr 1 im. B. Głowackiego w Tomaszowie Lubelskim;
W kategorii Technikum laureatami zostali:
I miejsce – Arkadiusz Węgrzyn – Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju;
II miejsce – Paweł Jakimiuk - Zespół Szkół Transportowo-Komunikacyjnych im. T. Kościuszki w Lublinie;
III miejsce – Marcin Boguszewski – Zespół Szkół Energetycznych im. prof. K. Drewnowskiego w Lublinie;
Wyróżnienia:
Przemysław Brzozowski – Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie;
Marek Krzeszowiec – Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju;
Ireneusz Bieniek - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Lublinie;
Olga Karczmarz - Zespół Szkół Odzieżowo - Włókienniczych w Lublinie;
Cezary Kardaś - Zespół Szkół nr 3 w Lublinie;
Adam Szlachta - Zespół Szkół nr 3 w Lublinie;
Dariusz Rup - Zespół Szkół w Niedrzwicy Dużej;
Tomasz Strojek - Zespół Szkół Ekonomicznych im. A. J. Vetterów w Lublinie;
Laureaci otrzymali wołczery na egzaminy certyfikujące proponowane przez Polskie Towarzystwo Informatyczne i upominki sponsorowane przez Biuro ECDL, PTI i firmę Vico sj. z Lublina.
Gratulujemy laureatom!
Dziękujemy nauczycielom i szkołom za przygotowanie młodzieży do udziału w konkursie.
Dziękujemy sponsorom za zaangażowanie i nagrody!
Za organizację konkursu odpowiedzialni byli Pani Bożena Jarmuł i Pan Leszek Widz nauczyciele Zespołu Szkół Energetycznych pod czujnym okiem Pani Dyrektor Anny Smolinskiej i Pana kierownika szkolenia praktycznego Krzysztofa Brusa.