Centrum LSCDN

https://lscdn.pl/pl/konkursy/konkursy-pozostale/11938,Etap-wojewodzki-VII-edycji-ogolnopolskiej-Olimpiady-Solidarnosci-Dwie-dekady-his.html
14.07.2024, 22:57

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji: 22.09.2020
Autor: Andrzej Zieliński

Etap wojewódzki VII edycji ogólnopolskiej „Olimpiady Solidarności. Dwie dekady historii”

17 września w godzinach 10:00-11:00 w Szkole Podstawowej nr 51 im. Jana Pawła II, przy ul. Bursztynowej 22 w Lublinie odbył się etap wojewódzki VII edycji ogólnopolskiej „Olimpiady Solidarności. Dwie dekady historii”, organizowanej przez Fundację Centrum Solidarności.


Do tego etapu przystąpiło 17 uczniów z 11 szkół ponadpodstawowych województwa lubelskiego. Drugi etap konkursu pozwolił wyłonić trzech finalistów, którzy od tego momentu tworzą wojewódzką drużynę, rywalizującą z pozostałymi piętnastoma zespołami w całym kraju.

Województwo lubelskie będą reprezentować uczniowie, którzy zostali zwycięzcami etapu wojewódzkiego:

Miejsce

Imię i nazwisko 
ucznia

Nazwa szkoły

Miasto

Wynik testu

Imię i nazwisko nauczyciela

I

Damian Kiszczuk

I LO im. Bartosza Głowackiego

Tomaszów Lubelski

53 pkt.

Tomasz Mikszyc

II

Jakub Skóra

ZSO nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej

Puławy

52 pkt.

Lucyna Gołofit

III

Jakub Hejduk

XXIX LO im. cc. mjra Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora”

Lublin

51 pkt.

Monika Olędzka-Kozakiewicz

 

Drugi etap konkursu polegał na rozwiązaniu testu składającego się z 30 pytań o znacznym stopniu trudności. Nad regulaminowym przebiegiem etapu wojewódzkiego czuwała trzyosobowa Wojewódzka Komisja Konkursowa, w składzie: Andrzej Zieliński - Przewodniczący oraz  Bogdan Leszczuk i Jerzy Masłowski - członkowie.
W bieżącym roku w związku z pandemią choroby COVID-19 wizyta studyjna uczestników etapu centralnego odbędzie się w formie on-line. 
Finał ogólnopolski rozegra się w grudniu w Szczecinie. Opiekę nad drużyną, podczas podróży i pobytu w Szczecinie będzie sprawował Tomasz Mikszyc z I Liceum Ogólnokształcącego im. Bartosza Głowackiego w Tomaszowie Lubelskim. 
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i ich opiekunom, a także dziękujemy wszystkim uczestnikom testu wojewódzkiego, za przygotowanie się do Olimpiady oraz Waszą obecność. Życzymy Wam wielu sukcesów w przyszłości.
Jesteśmy wdzięczni i bardzo dziękujemy dyrekcji i pracownikom Szkoły Podstawowej nr 51 za profesjonalne przygotowanie pomieszczeń szkolnych do bezpiecznego przebiegu konkursu. 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.

 

Opcje strony