Centrum LSCDN

https://lscdn.pl/pl/wydarzenia/relacje/lublin/12818,Metodyczna-konferencja-czytelnicza-o-ksiazce-i-czytelnictwie.html
2022-08-16, 02:58
Data publikacji: 27.10.2021
Autor: Joanna Tarasiewicz

Metodyczna konferencja czytelnicza o książce i czytelnictwie

21 października odbyła się metodyczna konferencja czytelnicza o książce i czytelnictwie CzytamJA, CzytaszTY, CzytaMY z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Organizatorami wydarzenia było Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. KEN w Lublinie i doradcy metodyczni dla nauczycieli bibliotekarzy-Aneta Szadziewska i Joanna Tarasiewicz.

W konferencji wzięło udział ponad 400  uczestników z bibliotek szkolnych, pedagogicznych, publicznych i ośrodków doskonalenia nauczycieli z całej Polski.

Oficjalnego rozpoczęcia dokonał p. Krzysztof Staruch, dyrektor Lubelskiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Następnie głos zabrał p. Maciej Sztorc, który w imieniu nieobecnej p. Barbary Rzeszutko, dyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. KEN w Lublinie powitał prelegentów i uczestników.

Nasza pierwsza prelegentka Małgorzata Swędrowska, popularyzatorka idei czytania dzieciom i twórczyni koncepcji czytania wrażeniowego w swoim wystąpieniu Książki pełne wrażeń- jak rozniecić w dzieciach żar do czytania? pokazała nam, jak budować więź dziecka z literaturą. 

Katarzyna Skalska, dyrektor i redaktor naczelna w prelekcji Co słychać w Zakamarkach? – o nowościach, bestsellerach i mniej znanych książkach, których warto nie przeoczyć. Oraz o ważnych tematach w tychże opowiedziała o najnowszych i wartościowych tytułach w ofercie wydawnictwa.

Po krótkiej przerwie uczestnicy mogli wysłuchać wykładu Te książki są dla dzieci czy dla dorosłych? Jak rozmawiać o książkach dla dzieci z dużą społecznością na FB Anny Jankowskiej, blogerki, podkasterki, która przybliżyła nam tajniki pracy administratora grupy czytelniczej rodziców na Facebooku.

Konferencję zamknęła Agnieszka Halicka, nauczyciel bibliotekarz ze Szkoły Podstawowej Integracyjnej nr 5 w Konstancinie-Jeziornie prezentująca możliwości narzędzia Flipgrid w pracy edukacyjnej.

Dziękujemy prelegentkom za przyjęcie zaproszenia i pełne pasji prelekcje, uczestnikom za liczną obecność i aktywność na czacie i do zobaczenia na kolejnej konferencji.

Opcje strony