Centrum LSCDN

https://lscdn.pl/pl/wydarzenia/relacje/14701,Relacja-z-Ogolnopolskiego-Konkursu-Jezyka-Angielskiego-FOX.html
14.07.2024, 21:36
Data publikacji: 28.05.2024
Autor: Małgorzata Tetiurka

Relacja z Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego FOX

Dnia 22 maja 2024 roku w Teatrze Starym w Lublinie odbyła się uroczystość wręczenia nagród w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego FOX, którego koordynatorem w województwie lubelskim już po raz 16 jest Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

W Polsce w tym roku wzięło w nim udział prawie 14 tysięcy uczniów (w tym także uczniowie z powiatów czeskich), a w regionie lubelskim 1902 uczniów. Dwie uczennice uzyskały tytuł laureata, 73 uczniów wynik bardzo dobry, a 136 wynik dobry.

W całej Polsce tylko osiem szkół mogło poszczycić się wynikiem 100%, w tym jedna szkoła z Lubelszczyzny: Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. J. Twardowskiego w Lubartowie. Uczennica tej szkoły, Maja Durham z klasy V, uzyskała wynik 150 punktów na 150 możliwych. Druga laureatka, Emma Redzimska z klasy III ze Szkoły Podstawowej im. Wandy Chotomskiej w Ortelu Książęcym Drugim, uzyskała wynik 71,25 punktów na 75 możliwych.

Lubelskie szkoły wyróżniały się także w Polsce pod względem liczby uczestników: Międzynarodowa Szkoła Podstawowa Paderewski zgłosiła 99 uczestników, a Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. J. Twardowskiego w Lubartowie - 71 uczestników.

Uczestnicy z wynikiem dobrym zostali nagrodzeni książkami w języku angielskim, które będą obowiązkowymi lekturami w przyszłorocznym konkursie, zaś uczestnicy z wynikiem bardzo dobrym otrzymali bony upominkowe. Laureaci otrzymali książki oraz bony upominkowe, a dwie uczennice z najwyższymi wynikami w kategorii wyników bardzo dobrych otrzymały e-kursy przygotowujące do egzaminu ósmoklasisty oraz matury. Nauczyciele, którzy podjęli się organizacji konkursu w swojej szkole, otrzymali podziękowania i upominki książkowe.

Uroczystość wręczenia nagród uświetnił swoją obecnością Dyrektor Teatru Starego, Pan Michał Karapuda. Witając uczestników, nawiązał do długoletniej historii teatru, zachęcał uczniów do kolejnych wizyt i gratulował uzyskania tak znakomitych wyników. Nagrody wręczał Dyrektor LSCDN, Pan Jacek Misiuk, który zwracając się do uczniów, podkreślił ważną rolę języka angielskiego we współczesnym świecie. Uroczystość zakończył życzeniami udanego wypoczynku wakacyjnego i ponownych sukcesów w przyszłym roku.

Relację z uroczystości przedstawiła Panorama Lubelska.
Link do relacji.

 

Opcje strony