Centrum LSCDN

Relacje

Aktualnie znajdujesz się na:

Data publikacji: 15.09.2023
Autor: Grażyna Wietrzyk-Neckier

Inauguracja projektu Przedszkolak w świecie dwujęzyczności – pilotaż programu w województwie lubelskim

6 września 2023 r. o godz. 11.00 w Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Lublinie odbyła się uroczysta inauguracja projektu "Przedszkolak w świecie dwujęzyczności – pilotaż programu w województwie lubelskim".

W wyniku rekrutacji do projektu zakwalifikowano 26 przedszkoli z województwa lubelskiego. Program dwujęzyczności na Lubelszczyźnie został objęty honorowym patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego Pana Jarosława Stawiarskiego i Lubelskiego Kuratora Oświaty Panią Teresę Misiuk.
Oficjalna część inauguracji  rozpoczęła się od powitania wszystkich zgromadzonych przez  Prezes Fundacji Dwujęzyczny Przedszkolak Panią Anetę Zwolińską oraz Dyrektora Lubelskiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli Pana Krzysztofa Starucha.

Uroczystość uświetniły dzieci z Samorządowego Przedszkola w Jastkowie, które zaśpiewały kilka piosenek w języku angielskim. Dziękujemy Pani Dyrektor Edycie Boruch oraz nauczycielom i dzieciom z przedszkola w Jastkowie za zorganizowanie wspaniałego występu w LSCDN.

Założenia projektu Dwujęzyczny Przedszkolak przedstawiła prof. Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach Pani dr hab. Agnieszka Szplit. Pani  Profesor poprowadziła także drugą część spotkania, którą stanowiły warsztaty metodyczne dla koordynatorów przedszkolnych projektu.

Warto podkreślić, że udział w projekcie jest bezpłatny. https://lscdn.pl/pl/projekty-ue/inne-projekty/14154,Przedszkolak-w-swiecie-dwujezycznosci-pilotaz-programu-w-wojewodztwie-lubelskim.html   

Sponsorami programu są Fundacja Dwujęzyczny Przedszkolak oraz Fundacja Orlen.

Grażyna Wietrzyk-Neckier

Opcje strony

do góry