Centrum LSCDN

Konkursy pozostałe

Konkurs na scenariusz lekcji z wykorzystaniem nowoczesnych technologii

Związek Cyfrowa Polska, reprezentujący polską branżę nowych technologii, ma ogromną przyjemność poinformować Państwa o kreatywnym konkursie dla nauczycieli. Zadaniem jest rozpisanie scenariusza lekcji z wykorzystaniem nowoczesnej technologii, a nagrodą - aż 2 tys. złotych dla każdego z laureatów.

Jako przedstawiciele polskiej branży cyfrowej czujemy ciążącą na nas odpowiedzialność za przystosowywanie dzieci i młodzieży do realiów nowoczesnego świata. Dlatego, wspólnie z ekspertami od cyfryzacji i edukacji, od wielu miesięcy realizujemy projekty, mające na celu zbadanie kompetencji cyfrowych polskich uczniów, dostosowanie systemu oświaty do rzeczywistych potrzeb nowoczesnego świata, a także promocję podstawowej higieny cyfrowej wśród dzieci i młodzieży.

Jak pokazują rozliczne badania, na czele z IT Fitness Test - ogólnopolskim sprawdzianem kompetencji cyfrowych - nie jest dobrze. Uczniowie nie radzą sobie z wieloma zadaniami, które stanowią dziś absolutną podstawę na rynku pracy. Nie potrafią korzystać z arkusza kalkulacyjnego ani tworzyć prostych wykresów, mają spore problemy z edytorami tekstu, a także miewają znaczne braki wiedzy w kwestii cyberbezpieczeństwa.

Wiele z tych tematów można poruszać nie tylko na lekcjach informatyki. Tego właśnie dotyczy organizowany przez nas konkurs - chcemy zaprosić nauczycieli różnych przedmiotów, aby pokazali, jak w umiejętny sposób wpleść korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnej technologii w procesie nauczania matematyki, języka polskiego, geografii, czy nawet plastyki.

Na prace czekamy do 1 czerwca. Dokładny regulamin konkursu i wszystkie niezbędne informacje znajdują się na stronie https://cyfrowystart.pl/ w zakładce dla nauczycieli.

Regulamin konkursu w załączniku

Michał Kanownik
Prezes Zarządu
Związek Cyfrowa Polska
email: michal.kanownik@cyfrowapolska.org
mob.: +48 728 357 701

Opcje strony

do góry