Centrum LSCDN

Konkursy pozostałe

Data publikacji: 20.01.2023
Autor: LSCDN

IV edycja ogólnopolskiego konkursu „Polskie Serce Pękło. Katyń 1940”

Marszałek Sejmu RP Elżbieta Witek zaprasza młodzież ze szkół ponadpodstawowych oraz studentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych I i II stopnia do udziału w IV edycji ogólnopolskiego konkursu „Polskie Serce Pękło. Katyń 1940”.

Termin nadsyłania prac konkursowych do 24 marca br.

    

Konkurs podzielony jest na cztery kategorie, pierwsze trzy skierowane są do młodzieży w wieku 15-21 lat uczęszczającej do szkół ponadpodstawowych:

  1. Praca plastyczna – stworzenie ilustracji do publikacji na temat zbrodni katyńskiej.
  2. Praca literacka – temat: „To także walka. Codzienność polskich oficerów w obozach NKWD w Kozielsku, Ostaszkowie i Starobielsku w latach 1939-1940”.
  3. Tekst piosenki - poświęcony Zbrodni Katyńskiej.

Czwarta kategoria skierowana jest do studentów, którzy nie ukończyli 26 roku życia i polega na przygotowaniu scenariusza 45-minutowej lekcji na temat: „To także walka. Codzienność polskich oficerów w obozach NKWD w: Kozielsku, Ostaszkowie i Starobielsku w latach 1939-1940”.

Każdy z uczestników może złożyć wyłącznie jedną pracę.

Zgłoszenia do udziału w konkursie należy przesłać drogą elektroniczną za pośrednictwem systemu rejestracji na stronie internetowej www.konkurskatynski.pl. Wygenerowaną przez system i podpisaną przez uczestnika kartę zgłoszenia przesyłamy pocztą tradycyjną pod adres:
Kancelaria Sejmu, Gabinet Marszałka Sejmu, ul. Wiejska 4/6/8, 00-902 Warszawa z dopiskiem na kopercie - IV Edycja Konkursu – „Polskie Serce Pękło. Katyń 1940".

Wiecej info:   

Opcje strony

do góry