Centrum LSCDN

Konkursy pozostałe

Data publikacji: 19.09.2022
Autor: Dariusz Kiszczak

XII Ogólnopolski Jesienny Konkurs Poezji Śpiewanej „Na strunach poezji”

Konkurs ma na celu wspieranie utalentowanych osób, umożliwienie prezentacji ich umiejętności, a także popularyzację twórczości poetów związanych z Lublinem.Konkurs jest imprezą otwartą adresowaną do uczniów szóstych, siódmych i ósmych klas szkół podstawowych, uczniów szkół ponadpodstawowych oraz młodzieży z placówek oświatowych, z możliwością udziału gości z zagranicy.

W Konkursie biorą udział soliści, duety i zespoły muzyczne (do  czterech osób, muzycy mogą grać maksymalnie na czterech instrumentach).

Z danej placówki może występować maksymalnie trzech wykonawców.

Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach wiekowych

uczniowie szkół  podstawowych,

uczniowie szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych.

Laureaci poprzedniej edycji Konkursu nie mogą występować w kolejnym roku, chyba że w innej kategorii wiekowej.

Każdy zgłoszony do Konkursu uczestnik jest zobowiązany do wykonania jednego utworu śpiewanego  z dowolnym tekstem poetyckim. Szczególnie doceniana będzie twórczość własna (tekst, muzyka).

Łączny czas występu uczestnika (uczestników) nie może przekroczyć 5 minut.

Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest przesłanie karty zgłoszenia oraz pliku video w orientacji pionowej z nagraniem wykonania utworu konkursowego do 11 października 2022 r.

Nagrodami głównymi w każdej kategorii są Złote, Srebrne i Brązowe Nuty Poezji oraz Dzwoneczek Czechowicza za wykonanie utworu poety związanego z Lublinem.

Więcej info: KO w Lublinie     ZS nr 1 w Lublinie

Opcje strony

do góry