Centrum LSCDN

Konkursy pozostałe

Olimpiada Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej

Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych do wzięcia udziału w Olimpiadzie Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej.

Każda edycja Olimpiady skupiona jest wokół innego zagadnienia, w tym roku szkolnym brzmi ono: „Kino a inne sztuki”. Olimpiada będzie składać się z trzech etapów: eliminacji szkolnych (18 listopada 2021 r.), zawodów okręgowych (14 stycznia 2022 r.) oraz zawodów centralnych (25-26 marca 2022 r.). 

Na laureatów czekają: roczne stypendium na studia w Warszawskiej Szkole Filmowej oraz indeksy na uczelnie w całej Polsce – na różne kierunki od filmoznawstwa, przez dziennikarstwo po organizację produkcji filmowej, jak również akredytacje na festiwale filmowe (m.in. Krakowski Festiwal Filmowy, Nowe Horyzonty we Wrocławiu i Dwa Brzegi w Kazimierzu nad Wisłą), książki oraz filmy na DVD.

Przygotowania do Olimpiady w znaczący sposób ułatwią dwie publikacje:
Informator, w którym znajdują się m.in. bibliografia, filmografia, harmonogram, regulamin. Informator dostępny jest TUTAJ.
Poradnik dla uczniów i nauczycieli – znajdują się w nim m.in.: opracowane zagadnienia z zakresu tematycznego, pytania ze wcześniejszych edycji, ćwiczenia do przeprowadzenia na lekcji. Poradnik dostępny jest TUTAJ.

Przygotowania do Olimpiady polecamy rozpocząć od wykładu pt. „Kino a inne sztuki”, który wygłosił prof. dr hab. Wojciech Otto LINK.

Czy film przynależy do sztuk czasowych czy przestrzennych? Odpowiada prof. dr hab. Wojciech Otto.

Więcej informacji: https://fina.gov.pl/projekty/olimpiada-2021/
tel. 22 182 47 63
e-mail: 
olimpiada@fina.gov.pl

 

 

Info: KO w Lublinie     Olimpiada Wiedzy o Filmie

Opcje strony

do góry