Centrum LSCDN

Konkursy pozostałe

Konkurs XVII Lubelskiego Festiwalu Nauki – "Good idea!”

Organizatorzy XVII Lubelskiego Festiwalu Nauki, który odbędzie się w dniach 18–24 września 2021 roku pod hasłem „Nauka bez granic. Enjoy science!”, serdecznie zapraszają do udziału w czwartym z cyklu konkursów w ramach całego wydarzenia! „Good idea!”. Zgłoszenia na konkurs od 30.04 do 16.06.2021 r.

      

Celem Konkursu jest stworzenie projektu innowacyjnego i kreatywnego wynalazku, który w najbardziej efektywny sposób ułatwiałby egzystencję wszystkich ludzi zamieszkujących Ziemię.

Konkurs ma za zadanie popularyzowanie badań naukowych, prac rozwojowych i osiągnięć naukowych, rozbudzanie ciekawości poznawczej i rozwijanie zainteresowania nauką, ukazywanie w przystępny sposób przydatności wiedzy naukowej w codziennym życiu oraz  zachęcenie do odkrywania i czerpania radości płynącej z nauki wśród młodzieży.

Zadaniem uczestników jest stworzenie projektu wynalazku, który ułatwi codzienne funkcjonowanie mieszkańców naszej planety, a następnie nagranie filmu, który to zaprezentuje. Maksymalna długość nagrania może wynosić 300 sekund. Konkursowe dzieło należy zamieść na portalu YouTube, a następnie przesłać link do nagranego materiału w formularzu zgłoszeniowym.

Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin dostępny jest na stronie konkursowej.

Więcej info: UMCS

Opcje strony

do góry