Centrum LSCDN

Konkursy pozostałe

"The greatest invention ever" - konkurs Lubelskiego Festiwalu Nauki

Organizatorzy XVII Lubelskiego Festiwalu Nauki, który odbędzie się w dniach 17–24 września 2021 roku pod hasłem „Nauka bez granic. Enjoy science!”, serdecznie zapraszają do udziału w trzecim z cyklu konkursów w ramach całego wydarzenia! „The greatest invention ever” - dla dzieci ze szkół podstawowych w kraju i za granicą. Zgłoszenia na konkurs trwają od 29.03 do 9.05.2021 r.

                  

Celem konkursu jest wyłonienie najlepszej pracy przedstawiającej wynalazek lub odkrycie, które wywarły największy wpływ na dzieje świata i rozwój cywilizacji na przestrzeni wieków.

Konkurs ma za zadanie promowanie znaczenia nauki i odkryć naukowych dla rozwoju gospodarki regionu, kraju i świata oraz poprawy życia mieszkańców, a także rozbudzanie ciekawości poznawczej i rozwijanie zainteresowania nauką wśród dzieci i młodzieży pomiędzy szóstym a piętnastym rokiem życia.

Postęp cywilizacyjny jest nieodłącznie związany z postępem naukowym. Na przestrzeni dziejów co jakiś czas pojawiały się wynalazki i przełomowe odkrycia, które zrewolucjonizowały świat, zmieniając bieg historii. Zrozumienie praw rządzących otaczającą nas rzeczywistością pozwoliło ludziom nie tylko na ulepszenie życia na ziemi, ale również eksplorację kosmosu. Które wynalazki i odkrycia zasługują na miano największych wynalazków i odkryć wszechczasów i dlaczego?

Spośród zgłoszonych prac jury wybierze trzech zwycięzców konkursu. Komisja będzie kierowała się takimi kryteriami, jak zgodność wykonanej pracy z zadaniem konkursowym, przekonująca argumentacja uzasadniająca wybór danego wynalazku lub odkrycia jako tych, które miały największe znaczenie dla historii ludzkości, oraz nieszablonowe podejście do tematu.

Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe, których budżet wynosi aż 2000 zł (brutto)!

Więcej info: UMCS

Opcje strony

do góry