Centrum LSCDN

Konkursy pozostałe

Konkurs "Warsztat Konstruktorów Marzeń" dla nauczycieli

Centrum Nauki Kopernik w Warszawie zaprasza do Konkursu m.in. nauczycieli, którzy pracują w szkole jako nauczyciele i prowadzą koło zainteresowań lub inną formę aktywności dla dzieci i młodzieży w przedziale wiekowym 8-19 lat w ramach nieodpłatnych zajęć pozalekcyjnych. Zgłoszenia do 20 lutego 2020 r.

Celami Konkursu są:
promowanie uczenia zgodnie z pedagogiką konstrukcjonistyczną poprzez realizację przez nauczycieli i uczniów projektów edukacyjnych, w tym Konstrukcji,

stworzenie w szkole lub innej przestrzeni edukacyjnej mobilnego warsztatu (zwanego dalej "Mobilnym Warsztatem”), rozumianego jako zestaw materiałów i narzędzi umożliwiających stworzenie dowolnej konstrukcji, w tym Konstrukcji,

rozwój kompetencji STEM (science, technology, engineering, mathematics) uczniów oraz ich umiejętności związanych z pracą projektową. 

Autorzy najlepszych projektów Konstrukcji otrzymają środki na wyposażenie Mobilnego Warsztatu i realizację przy jego wykorzystaniu Konstrukcji oraz krótkiego filmu promującego Konstrukcję (zwanego dalej „Filmem”).

                  

Najciekawsze Konstrukcje oraz Filmy je promujące zostaną zaprezentowane na Festiwalu Przemiany 2020, który odbędzie się w październiku 2020 r. w Warszawie, w siedzibie Organizatora (zwany dalej "Festiwalem”).

Projekt Mobilnego Warsztatu może zostać stworzony w oparciu o instrukcję udostępnioną przez Organizatora na jego stronie internetowej, pod adresem: http://www.kopernik.org.pl/warsztaty/warsztaty-z-zestawemedukacyjnym/konstruktorzymarzen/ogloszenie-konkurs-warsztat-km/instrukcja/.

Instrukcja może być dowolnie modyfikowana. 

W konkursie  będzie można zdobyć minigrant o wysokości nawet 3500 zł, z przeznaczeniem na zbudowanie Narzędziownika i realizacje konkursowego pomysłu.

Konkurs jest finansowany przez Boeing International Corporation.

Więcej info CNKopernik

Opcje strony

do góry