Centrum LSCDN

Konkursy pozostałe

Konkursy dla dzieci w ramach projektu "Kolejowe ABC"

Gry komputerowe, konkurs plastyczny i inne akcje w ramach projektu "Kolejowe ABC", czyli ogólnopolskiej kampanii informacyjno-edukacyjnej z zakresu bezpieczeństwa kolejowego skierowanej do dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym oraz ich nauczycieli i wychowawców.

"Kolejowe ABC – Z przygodą przez świat” to konkurs przeprowadzany w ramach aplikacji mobilnej, który będzie trwał od 1 września 2019 r. do 10 września 2019 r.  W rywalizacji może brać udział dowolna liczba uczestników grających na rzecz danej klasy. Zwycięska drużyna wyjedzie na zieloną szkołę w Beskidzie Żywieckim w terminie 30 września – 4 października 2019 r.

„Kolejowe ABC – Podróżuj, zwiedzaj, odkrywaj” to drugi konkurs przeprowadzany w ramach aplikacji, który rozpocznie się 12 września 2019 r., a zakończy się 20 września 2019 r.  Zwycięzcy odwiedzą Pojezierze Gnieźnieńskie w terminie 14 października – 18 października 2019 r.

Podczas zielonych szkół uczniowie będą mieli okazję zwiedzić popularne atrakcje turystyczne, brać udział w grach, warsztatach, a także w specjalnych, dedykowanych zajęciach edukacyjnych prowadzonych w ramach projektu „Kampania Kolejowe ABC”, dotyczących bezpieczeństwa na obszarach kolejowych. Nagrodami za zajęcie drugiego i trzeciego miejsca są pakiety dla całej klasy zawierające m.in. odblaski i książki edukacyjne.

                 

Konkurs plastyczny w ramach „Akcji Mural” to trzeci konkurs, który jest planowany w roku szkolnym 2019/2020. Skierowany do uczniów klas III-VI szkół podstawowych w całej Polsce. Prace konkursowe będzie można przesyłać od 1 października do 15 grudnia 2019 r. Przedmiotem konkursu jest wykonanie pracy plastycznej prezentującej zasady bezpieczeństwa na obszarach kolejowych z wykorzystaniem głównych elementów „Kampanii Kolejowe ABC”. Najlepsza praca zostanie wykonana przez profesjonalnych muralowców na ścianie budynku przy Placu Zawiszy w Warszawie jako wielkoformatowy mural. Jego uroczyste odsłonięcie nastąpi w połowie czerwca 2020 r.

Więcej info KO w Lublinie Kolejowe ABC

Opcje strony

do góry