Centrum LSCDN

Lublin

Aktualnie znajdujesz się na:

Data publikacji: 22.04.2021
Autor: ks. Andrzej Konachowicz

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Mój monaster w Turkowicach"

Lubelski Instytut Kultury Prawosławnej przy współpracy z Bractwem Młodzieży Prawosławnej Diecezji Lubelsko-Chełmskiej, Monasterem Opieki Matki Bożej w Turkowicach i doradcą metodycznym ds. nauczania religii prawosławnej w Lublinie, organizują Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Mój monaster w Turkowicach”.

Konkurs objął honorowym patronatem Jego Ekscelencja Najprzewielebniejszy Abel, Prawosławny Arcybiskup Lubelski i Chełmski.

    

Do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Mój monaster w Turkowicach” zapraszamy wychowanków przedszkoli, uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych, specjalnych.

Celem konkursu jest zainteresowanie dzieci i młodzieży wartościami duchowymi, estetycznymi i artystycznymi płynącymi z Tradycji Kościoła prawosławnego, a szczególności z dziedzictwa monastycyzmu. Poszerzenie wśród uczniów wiedzy z zakresu wschodniej i bizantyjskiej sztuki sakralnej i jej wpływu na polską tradycję ikonograficzną.

Prace oraz formularz uczestnika należy dostarczyć do Lubelskiego Instytutu Kultury Prawosławnej w Lublinie (ul. Ruska 15, 20-126 Lublin lub elektronicznie lublin.ikp@gmail.com).

Termin nadsyłania prac upływa 31 maja 2021 roku.

Organizatorami konkursu są:

- Lubelski Instytut Kultury Prawosławnej

- Monaster Opieki Matki Bożej w Turkowicach

- Bractwo Młodzieży Prawosławnej Diecezji Lubelsko-Chełmskiej

- Doradca metodyczny ds. nauczania religii prawosławnej w Lublinie.

Regulamin, Formularz uczestnika Konkursu i Metryczka prac oraz wszelkie informacje o konkursie znajdują się na stronie internetowej wydarzenia www.turkowice.blogspot.com

Serdecznie zapraszamy!

Opcje strony

do góry