Centrum LSCDN

Konkursy LSCDN

Data publikacji: 10.01.2023
Autor: Małgorzata Tetiurka

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego FOX XXII edycja

Zapraszamy uczniów wszystkich typów szkół uczących się języka angielskiego do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego FOX, który odbędzie się 28 marca 2023 r.

Konkurs organizowany jest pod patronatem naukowym Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

 

Konkurs pomyślany jest jako forma intelektualnej zabawy językowej. Udział w nim polega na rozwiązaniu testu złożonego z zadań wielokrotnego wyboru i daje uczniom możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych, wiedzy językowej oraz kulturoznawczej. Zadania z obowiązkowej lekturki mają na celu pokazać, że język stanowi całość, a jego poszczególne komponenty "spotykają się" w literaturze, w tym przypadku w beletrystyce na poziomie odpowiadającym danej kategorii wiekowej. Ze względu na swoją zawartość i urozmaicony charakter - co jest odbiciem złożoności językowej oraz naturalnej nieprzewidywalności sytuacji językowych - zadania stanowią wyzwanie oraz pobudzają dociekliwość.

Konkurs adresowany jest do uczniów wszystkich typów szkół i odbywa się w 5 kategoriach:

  • kategoria KITTENS dla klas III i IV szkół podstawowych,
  • kategoria BUNNIES dla klas V i VI szkół podstawowych,
  • kategoria DUCKS dla klas VII i VIII szkół podstawowych,
  • kategoria LIONS dla klas I i II liceów ogólnokształcących i techników, dla klas I, II i III szkół branżowych I stopnia,
  • kategoria EAGLES dla klas III i IV liceów ogólnokształcących, klas III, IV i V techników, dla klas I i II szkół branżowych II stopnia.

Główną nagrodą w konkursie, jest udział w obozie językowym dla najlepszych uczestników - laureatów z kategorii Kittens II – Eagles I. Przewidziane są również nagrody w formie egzaminów językowych University of Cambridge. Uczniowie, którzy uzyskali wyniki dobre i bardzo dobre otrzymują atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Zawody mają charakter jednorazowego testu (bez żadnych eliminacji wstępnych). Uczeń rozwiązuje test w swojej szkole pod nadzorem nauczyciela - opiekuna konkursu. Każdy test składa się z pytań wielokrotnego wyboru o trzech stopniach trudności, do rozwiązania których potrzeba odpowiedniej dla danej kategorii wiekowej wiedzy gramatycznej, słownikowej, kulturoznawczej oraz z zakresu wskazanej lekturki.

Wzorem ubiegłorocznych edycji podana jest także tematyka trzech pytań (tzw. ‘trzy pytania gratis’). Wykaz lektur obowiązujących w konkursie FOX 2023 oraz testy z poprzednich edycji znajdą Państwo na stronie internetowej konkursu.

Opłata za udział w konkursie wynosi 12 zł od uczestnika. Zgłoszenia na konkurs przyjmowane są wyłącznie drogą elektroniczną na stronie https://fox.bielsko.pl do 10.02.2023.

Szczegółowa instrukcja e-rejestracji, Regulamin konkursu, Informacje dla Opiekuna oraz wszelkie istotneinformacje znajdują się na stronie internetowej konkursu. Przed podjęciem decyzji o zgłoszeniu uczniów do konkursu prosimy o dokładne zapoznanie się z jego regulaminem oraz sprawdzenie, czy data konkursu nie koliduje z innymi wydarzeniami szkolnymi, gdyż nie ma możliwości przystąpienia
do konkursu w innym terminie.

Konkurs FOX ma na celu nie tylko wyłonienie talentów językowych, ale zaproszenie dzieci i młodzieży do wspólnej zabawy. Zważywszy, iż język angielski jest narzędziem komunikacji w większości krajów świata, konkurs taki jest dodatkową zachętą do samodzielnej, pogłębionej nauki tego języka. Wieloletnie doświadczenie w przeprowadzaniu konkursów językowych oraz profesjonalna kadra specjalistów z Uniwersytetu Jagiellońskiego opiekujących się konkursem gwarantują jego wysoki poziom.

Ewentualne pytania prosimy kierować drogą mailową na adres mtetiurka@lscdn.pl .

Zapraszamy do udziału w konkursie!
Małgorzata Tetiurka
specjalista ds. języka angielskiego
koordynator regionalny Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego FOX

Opcje strony

do góry