Centrum LSCDN

Lublin

Aktualnie znajdujesz się na:

Data publikacji: 02.10.2023
Autor: LSCDN

Prometeusz - spektakl akrobatyczno-taneczny

Efektowne akrobacje, elementy teatru antycznego i hipnotyzująca muzyka. Żadnych dialogów, tylko światło, dźwięk i ciało. Grupy szkolne - już 6 listopada 2023, godz. 11:30.

Imponujący rozmachem Prometeusz nie jest jednak tylko popisem akrobatycznym czy tanecznym. Zawarta jest w nim wyraźna treść i historia, a elementy ruchowe są dla artystów jedynie narzędziami narracji. Wielki hit wrocławskiej sceny teatralnej, zagrany już w kilkunastu miastach polski ponad 100 razy dla ponad 100 000 widzów.

Kanwą przestawienia jest antyczny mit o Prometeuszu, który za pomocą wykradzionego bogom ognia budzi w ludziach rozum, myślenie, kreatywność, pasje i zainteresowanie światem. Prometeusz jest tutaj przedstawicielem humanizmu, świeckości, rozwoju i nauki, natomiast Zeus symbolizuje dogmatyczną wiarę, bezkrytyczne kultywowanie tradycji i ślepe, bezmyślne posłuszeństwo.

Przedstawienie opiera się na ruchu, ale nie jest spektaklem stricte tanecznym ani pantomimicznym. Jako główny środek wyrazu artyści wykorzystują szeroko rozumiany ruch sceniczny, taniec, akrobacje oraz ekwilibrystykę cyrkową. Kolejną cechą, która może wyróżniać ten spektakl, jest jego nawiązanie w formie do teatru antycznego. Walorem realizacji jest połączenie widowiska z teatrem dramatycznym. Treść jest uniwersalna i ponadczasowa.

Informacje o biletach grupowych pod numerami telefonów: 81 441 56 30, 81 441 56 32.

Zapraszamy!

Opcje strony

do góry