Centrum LSCDN

Lublin

Aktualnie znajdujesz się na:

Data publikacji: 03.01.2023
Autor: LSCDN

"Szkoła przyszłości zaczyna się już dziś" - informacja MEiN

Ministerstwo Edukacji i Nauki zachęca do obejrzenia spotu „Szkoła przyszłości już dziś”. Materiał przybliża możliwości rozwoju, jakie oferuje uczniom współczesna edukacja.

"Dzięki podejmowanym działaniom i realizowanym programom Ministra Edukacji i Nauki, które zapewniają nowoczesne pomoce dydaktyczne i odpowiednie wsparcie, młodzi ludzie mogą rozwijać swoje zainteresowania, osiągać sukcesy i spełniać marzenia" - MEiN.

                   

Spot Ministerstwa Edukacji i Nauki przedstawia historię ucznia, która ma swój początek już na wczesnym etapie edukacji, a kończy się spełnieniem marzeń o byciu kosmonautą. Symbolem zrealizowanych możliwości i spełnionych ambicji jest figurka wydrukowana w szkole na drukarce 3D. Towarzyszy ona młodemu człowiekowi na drodze do osiągnięcia sukcesu.

– Wszystko, o czym marzysz, zależy wyłącznie od Ciebie – mówi kilkuletni narrator filmu, po czym dodaje: – Ale pierwsze samodzielne kroki w przyszłość stawiasz w szkole – podkreślając w ten sposób, że edukacja wspiera realizowanie własnych pasji i rozwijanie talentów.

Przyszłość młodego człowieka zaczyna się w szkole, która umożliwia jego całościowy rozwój: wyposaża w kompetencje przyszłości, kładzie nacisk na znajomość tradycji i historii, oferuje pomoc psychologiczno-pedagogiczną i dba o zdrowie fizyczne. Proces ten wspierają programy ministerialne, takie jak: „Laboratoria Przyszłości”, „Poznaj Polskę”, „WF z AWF” czy małe centra nauki SOWA.

Więcej info:

Opcje strony

do góry