Centrum LSCDN

Lublin

Aktualnie znajdujesz się na:

Data publikacji: 20.09.2022
Autor: Dariusz Kiszczak

"Czytelnia" czyli bezpłatna baza tekstów FRSE

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE) zaprasza do korzystania "Czytelni", czyli bazy bezpłatnych publikacji. Dostępne są zarówno drugi zwarte i ciągłe np. kwartalniki "Europa" czy "Języki Obce w Szkole".

"Erasmus+ to szkoła życia"

– przekonuje Joanna Ibisz, która studiowała w Barcelonie medycynę po katalońsku. Nie dość, że kształciła się w nieznanym sobie początkowo języku, to jeszcze musiała nauczyć się zaradności, by samodzielnie załatwiać sprawy związane z codziennym życiem w obcym kraju. Również druga bohaterka tej „Europy dla Aktywnych”, Olga Malinkiewicz, podkreśla, że Erasmus otworzył jej oczy na świat i ludzi. I, co więcej, gdyby nie ten wyjazd, zapewne nie wynalazłaby ogniw perowskitowych, za które to odkrycie została uznana jedną z najważniejszych kobiet w świecie nowoczesnych technologii.

O tym, że wyjazd na stypendium może zmienić życie, przekonani byli też bohaterowie tekstu „Nigdy nie jest za późno”, którzy mimo zbliżających się pięćdziesiątych urodzin zdecydowali się ruszyć w świat, by podszkolić język i przeżyć wielką przygodę. I się nie zawiedli!

Do międzynarodowych podróży edukacyjnych zachęcają też reportaże z realizowanych projektów: „Licealiści walczą z plastikiem”, „Study Buddy” pomoże studentom” czy też „Twarda szkoła miękkich umiejętności”. A jak zacząć realizować i rozliczać tego typu inicjatywy, podpowiadamy w poradnikach: „Akcja Erasmus+” i „Finanse to nie czarna magia”.

W numerze także m.in.: o EuroSkills, które zostanie zorganizowane w Gdańsku oraz subiektywny przewodnik po tym mieście, a także poradnik, jak szybko nauczyć się języka włoskiego i relacje z ostatnich wydarzeń.

Więcej info: FRSE 

Opcje strony

do góry