Centrum LSCDN

Lublin

Aktualnie znajdujesz się na:

Data publikacji: 11.07.2022
Autor: Dariusz Kiszczak

Zaproszenie do programu Razem w Klasie

Program Razem w Klasie skupia się na kompleksowym wsparciu szkół w pracy z osobami z doświadczeniem migracji i uchodźstwa, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży z Ukrainy. Udział szkół w programie jest bezpłatny.

Program skierowany jest do dyrektorów i dyrektorek, nauczycieli i nauczycielek ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z całej Polski. Wsparcie obejmuje:

  • Dwa pakiety bezpłatnych, drukowanych materiałów edukacyjnych. Pierwszy pakiet dotyczyć będzie integracji.
  • Szkolenie online dla co najmniej dwóch nauczycieli i nauczycielek ze szkoły, na którym dowiecie się, jak korzystać z otrzymanych materiałów.
  • Możliwość uczestnictwa w szkoleniach dotyczących pracy z uczniami i uczennicami z doświadczeniem uchodźczym, integracji klasy, kompetencji międzykulturowych oraz możliwość udziału w indywidualnych sesjach z trenerami i trenerkami wielokulturowymi, którzy wesprą Was w Waszej pracy.
  • Możliwość ubiegania się o dodatkowy grant dla szkoły w wysokości 10.000 zł.

Harmonogram programu:

  • Druga połowa sierpnia 2022 – pierwszy pakiet materiałów edukacyjnych, dotyczących tematyki integracji,
  • Wrzesień – październik 2022 – szkolenie online przygotowujące do pracy z materiałami z pierwszego pakietu,
  • Październik 2022 – czerwiec 2023 – możliwość udziału w dopasowanych do potrzeb szkoły, dyrektorów, nauczycieli, rad pedagogicznych szkoleniach i indywidualnych konsultacjach z naszymi doświadczonymi trenerami i trenerkami edukacji wielokulturowej,
  • 2023, drugi semestr roku szkolnego – drugi pakiet materiałów edukacyjnych dostosowanych do potrzeb zgłaszanych przez szkoły uczestniczące w programie, i szkolenie online przygotowujące do pracy z drugim pakietem materiałów.
  • Link do rejestracji.

Koordynatorki programu:

Katarzyna Gajewska, Alicja Małasiewicz
razemwklasie@szkolazklasa.org.pl | 518 287 625.

Fundacja Szkoła z Klasą jest organizacją pozarządową zajmująca się edukacją, której programy od wielu lat są obecne w szkołach podstawowych i liceach. 

Wspieramy szkoły w zmianie, tak by lepiej przygotowywały uczniów i uczennice do wyzwań współczesnego świata, uczyły sprawczości, odpowiedzialności za siebie i innych, uważności i współpracy. 

Prowadzimy programy edukacyjne dla szkół, nauczycieli i nauczycielek, dyrektorów i dyrektorek. Organizujemy bezpłatne szkolenia, kursy i webinaria dla nauczycieli. Przygotowujemy gotowe scenariusze lekcji, materiały edukacyjne i poradniki pomagające wychodzić poza schematy w uczeniu i w szkolnych relacjach. 

Więcej info: 

Opcje strony

do góry