Centrum LSCDN

Lublin

Aktualnie znajdujesz się na:

Data publikacji: 12.01.2022
Autor: Dariusz Kiszczak

Akcja i konkurs fotograficzny #kieruneklubelskiekrajobrazy

#kieruneklubelskiekrajobrazy jest to kolejna edycja projektu, który promuje wiedzę nt. lubelskich parków narodowych i krajobrazowych. Samorząd Województwa Lubelskiego zachęca do odwiedzania i fotografowania przyrody Lubelszczyzny i wzięcia udziału w konkursie fotograficznym na zdjęcie przyrodnicze miesiąca.

            

Akcja odbywa się w ramach kampanii edukacyjnej „Lubelskie spotkania z przyrodą”, którą prowadzi Departament Środowiska i Zasobów Naturalnych UMWL, i ma charakter otwarty – może brać w nim udział każda zainteresowana osoba (również dzieci). W 2022 roku szczególne zaproszenie kierujemy do amatorów, choć zdjęcia profesjonalnych fotografów przyrody są także mile widziane.

Zadaniem uczestnika jest wykonanie fotografii ukazującej w oryginalny sposób niepowtarzalne piękno przyrody ożywionej i nieożywionej na terenie Roztoczańskiego Parku Narodowego, Poleskiego Parku Narodowego, jednego z siedemnastu parków krajobrazowych lub – to nowość! – jednego z siedemnastu obszarów chronionego krajobrazu zlokalizowanych w granicach województwa lubelskiego.

Należy publikować zdjęcia na Instagramie z hasztagiem #kieruneklubelskiekrajobrazy, najlepiej dodając w opisie informację o lokalizacji.

Fotografie mogą być wykonane zarówno w technice kolorowej, jak i czarno-białej, mogą brać udział w innych konkursach, natomiast nie mogą zawierać wizerunków osób – w tej akcji liczy się głównie przyroda.

Terminy

Do oceny zakwalifikowane będą zdjęcia opublikowane w terminie od 5 stycznia do 12 grudnia 2022 roku, przy czym o nagrody za najlepsze zdjęcie miesiąca powalczą fotografie opublikowane w terminie od pierwszego do ostatniego dnia danego miesiąca (1-28 lutego, 1-31 marca itd.) z wyłączeniem stycznia i grudnia. W tych ostatnich przypadkach o nagrody za najlepsze zdjęcie miesiąca powalczą fotografie wykonane i opublikowane od 5 do 31 stycznia 2022 r. i od 1 do 12 grudnia 2022 roku.

Więcej info:

Opcje strony

do góry