Centrum LSCDN

Lublin

Aktualnie znajdujesz się na:

Data publikacji: 02.12.2021
Autor: Dariusz Kiszczak

Program PNWM "Zachować pamięć 2022” - terminy zgłoszeń

Polsko Niemiecka Współpraca Młodzieży zachęca młodzież z Polski i Niemiec do uczestnictwa w programie edukacji historycznej "Zachować Pamięć 2022". Realizacja programu: stacjonarnie, online lub hybrydowo.

Program „Zachować pamięć” skierowany jest do polsko-niemieckich lub trójstronnych partnerstw, które podczas wspólnych spotkań młodzieży podejmują tematykę związaną z historią narodowego socjalizmu w Niemczech, Holokaustu, II wojny światowej i okupacji Polski przez nazistowskie Niemcy.

Miejscami pamięci w rozumieniu programu „Zachować pamięć” są miejsca upamiętniania ofiar terroru hitlerowskiego: miejsca masowych zbrodni, byłe obozy koncentracyjne i obozy zagłady, jak również miejsca znajdujące się na terenach byłych gett, więzień, ośrodków eutanazji lub byłych obozów pracy.    

                    

Ze względu na ograniczenia związane z sytuacją epidemiczną PNWM umożliwia w 2022 roku dofinansowanie projektów realizowanych w różny sposób: stacjonarnie, online lub hybrydowo. 

Organizatorzy proponują również odwiedzić strony internetowe miejsc pamięci oraz placówek muzealnych i edukacyjnych. Wiele z nich oferuje zwiedzanie oraz warsztaty online. 

Aby ubiegać się o dofinansowanie, prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego DPJW oraz uzupełniającego formularza internetowego ze strony PNWM.

Terminy składania wniosków:

do 28 lutego 2022 roku,
do 30 kwietnia 2022 roku,
do 30 września 2022 roku.

Wnioski o dotację należy składać bezpośrednio do PNWM. Wpisując tytuł projektu we wniosku, należy dopisać „Zachować pamięć”.

Więcej info: PNWM

Opcje strony

do góry