Centrum LSCDN

Lublin

Aktualnie znajdujesz się na:

Data publikacji: 23.04.2021
Autor: Ewa Czerniecka

Centrum Mistrzostwa Informatycznego – projekt grantowy dla nauczycieli

Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog rozpoczęło 14 kwietnia 2021 nabór do trzeciej edycji ogólnopolskiego projektu grantowego Centrum Mistrzostwa Informatycznego.

 
Jego celem jest podniesienie kompetencji kadry dydaktycznej oraz aktywizowanie młodzieży uzdolnionej informatycznie. W poprzednich edycjach projektu wzięło udział ponad 800 uczestników.
 
Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, a patronat nad nim objęły: Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz NASK. Skierowany jest do nauczycieli i nauczycielek oraz edukatorów i edukatorek, którzy zyskują dzięki niemu dostęp do bezpłatnych szkoleń, materiałów edukacyjnych, mentoringu i opieki ekspertów, grantu finansowego w wysokości 6400 zł oraz możliwości wymiany doświadczeń z kadrą oraz innymi uczestnikami. 
 
Oto opinia jednej z uczestniczek zeszłorocznej edycji CMI: 
Od CMI poza paczką robotów, grantem finansowym i warsztatami metodycznymi otrzymujemy cenne kontakty z ludźmi pełnymi pasji i otwartymi na współpracę, dlatego warto spożytkować finanse również na wyjazdy do zaprzyjaźnionych grantobiorców celem dzielenia się doświadczeniami i praktykami. 
Sylwia, grantobiorczyni na Akademii Górniczo-Hutniczej
 
Więcej informacji o projekcie znajdą Państwo na stronie www.cmi.edu.pl 
 
Dominika Gaponiuk
Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog
dominikagaponiuk@cyfrowydialog.pl 

Opcje strony

do góry