Centrum LSCDN

Lublin

Aktualnie znajdujesz się na:

Data publikacji: 23.06.2020
Autor: Dariusz Kiszczak

IX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego "Lubelskie. Smakuj życie!”

Konkurs od lat cieszy się dużym zainteresowaniem. W ośmiu dotychczasowych edycjach otrzymaliśmy ponad 550 zgłoszeń i blisko 3200 fotografii! Rekordowy jak dotychczas był rok ubiegły, zarówno pod względem ilości zgłoszeń – blisko 130, jak i nadesłanych fotografii – prawie 950! Tak dużą ilość zdjęć nadesłali autorzy z większości województw.

W konkursie mogą uczestniczyć zarówno profesjonaliści zajmujący się fotografią artystyczną, reportażową czy dokumentacyjną, jak i osoby fotografujące amatorsko. Warunek jest jeden – muszą to być zdjęcia wykonane w Lubelskiem i pokazujące obraz tego regionu, a szczególnie miejsca atrakcyjne dla turystów zwiedzających i odkrywających jego smaki, zgodnie z hasłem promocyjnym „Lubelskie. Smakuj życie!”.

Konkurs ma dwie kategorie:

– Fotografia artystyczna, pokazująca region okiem i obiektywem ludzi wrażliwych na piękno i unikatowość natury, ale też krajobrazu z bogactwem miejsc, obiektów, wydarzeń, ludzi. Liczymy tu zarówno na zdjęcia będące efektem fotograficznych plenerów, jak i atrakcyjne kadry uchwycone podczas turystycznych wędrówek po regionie.

– Fotografia reportażowa, przedstawiająca obraz wydarzeń, w których człowiek odgrywa główną rolę. Mogą to być dynamiczne i  niepowtarzalne ujęcia z rowerowego szlaku Green Velo, kajakowego spływu Wieprzem czy Bugiem, nocnego zwiedzania nałęczowskich czy szczebrzeszyńskich wąwozów, a może innych i zaskakujących sytuacji, których uczestnikami byli autorzy fotografii.

Tym razem uczestnicy konkursu mogą nadesłać do 5 zdjęć łącznie. Fotografie będzie oceniało profesjonalne jury.

Jury będzie miało do rozdysponowania o wiele cenniejsze nagrody niż w latach ubiegłych – karty zakupowe o nominałach 2000 zł za I miejsca, 1000 zł za II miejsca i 500 zł za III miejsca w obu kategoriach konkursowych. Autorzy wyróżnionych zdjęć otrzymają zestawy promocyjne "Lubelskie. Smakuj życie!”.

Najciekawsze prace zaprezentujemy na pokonkursowej wystawie, opublikujemy w wydawnictwach promujących Region Lubelski. Zilustrują one także informacyjne i promocyjne strony i profile społecznościowe województwa. Nagrodzone i wyróżnione zdjęcia znajdą się w katalogu, wydanym w formie kalendarza Regionu Lubelskiego na 2021 rok.

Fotografie należy przesłać pocztą lub dostarczyć osobiście (obowiązuje ten sam adres):

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego,
Departament Promocji, Sportu i  Turystyki,
ul. Artura Grottgera 4, 20-029 Lublin
(z dopiskiem na kopercie: "Konkurs fotograficzny”).

Termin przesyłania fotografii do 30 października br.

Więcej info:

Opcje strony

do góry