Centrum LSCDN

Lublin

Aktualnie znajdujesz się na:

Warsztaty edukacyjne dla szkół w Muzeum Polin

Ruszyła rezerwacja warsztatów edukacyjnych w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN dla szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2019/2020. Pracownicy Muzeum proponują wiele nowych tematów. Zajęcia wzbogacone również o nowe materiały i narzędzia edukacyjne takie jak: filmy, gry, zaprojektowane przez specjalistów zestawy klocków dla najmłodszych.

Muzeum POLIN oferuje warsztaty edukacyjne z zakresu historii i kultury polskich Żydów, edukacji obywatelskiej i równościowej. Warsztaty prowadzone są zarówno w dobrze wyposażonych salach Centrum Edukacyjnego, jak i na wystawie stałej, która jest multimedialną podróżą przez tysiąc lat historii polskich Żydów.

Uczy otwartości na świat, akceptacji różnorodności kulturowej, rozbudzamy ciekawość i pasje.

W ubiegłym roku szkolnym z naszej oferty skorzystało blisko 1500 szkół. Jak wynika z prowadzonej ewaluacji uczestnicy najbardziej doceniają: metody pracy angażujące dzieci i młodzież oraz profesjonalizm prowadzących (wiedzę merytoryczną i pedagogiczną, kompetencje społeczne i sprawne reagowanie na potrzeby grupy).

W nowej ofercie najbardziej lubiane przez dzieci i młodzież tematy, takie jak "Spotkania z kulturą żydowską" czy "Jak pięknie się różnić" uzupełniono o dodatkowe propozycje.

          

Z uczniami szkół podstawowych pracownicy Muzeum porozmawiają o nowych, ale bardzo aktualnych tematach: o tym czym jest wspólnota i co nas  łączy, czym jest zjawisko mowy nienawiści i jak mu przeciwdziałać. Ze starszą młodzieżą omówimy zagadnienia związane z rocznicami: 80. rocznicą wybuchu II wojny światowej (warsztat pt. „A więc wojna…”)  i 2019 Rokiem Marka Edelmana.

Od września zajęcia odbywać się będą codziennie (oprócz wtorków)
o godz. 10.15 oraz 13.00.
Koszt warsztatów edukacyjnych (120 min): 160 zł/grupa do 30 osób.

Rezerwacja warsztatów: rezerwacje@polin.pl 

Więcej informacji na Polin/edukacja

Opcje strony

do góry