Centrum LSCDN

Lublin

Aktualnie znajdujesz się na:

Data publikacji: 26.08.2019
Autor: Dariusz Kiszczak

Projekt "Poszukiwacze skarbu Jana Pawła II"

Głównym celem projektu jest zwiększenie poziomu umiejętności młodzieży w zakresie przekazywania wartości oraz idei poprzez kulturę – w tym fotografię, literaturę oraz film. Udział w projekcie nie tylko ułatwia uczestnikom rozumienie świata kultury, ale również umożliwia im twórczą działalność artystyczną i kulturalną.Termin zgłoszenia zespołów (nauczyciel + dwóch uczniów) do 9 września br.

Uczestnicy, w okresie od 26 września do 20 października 2019 r., wezmą udział w dwóch weekendowych zjazdach edukacyjnych. W czasie pierwszego zjazdu odwiedzą Kraków, Wadowice i Kalwarię Zebrzydowską, poznając miejsca i ludzi, którzy ukształtowali Karola Wojtyłę – Jana Pawła II. Natomiast drugi zjazd odbędzie się w Warszawie i będzie wypełniony warsztatami i wizytami studyjnymi w Muzeum Narodowym, Zachęcie Narodowej Galerii Sztuki oraz Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski.

Na koniec programu edukacyjnego jego uczestnicy będą realizować autorskie wydarzenia kulturalne skierowane do najbliższego otoczenia: szkoły, osiedla, dzielnicy czy miasta. Udział w projekcie jest bezpłatny, uczestnicy pokrywają jedynie koszty dojazdu na zjazdy.

Kwestionariusz zgłoszeniowy.

Info 

Opcje strony

do góry