Centrum LSCDN

Lublin

Aktualnie znajdujesz się na:

"Rezerwat Dzikich Dzieci" w Lublinie

Idea Rezerwatu czerpie z definicji zabawy jako swobodnych działań dzieci. Dorośli zakładają Rezerwat, ale to dzieci go kształtują – zgodnie z zasadami Pajdokracji. O tym w co i na jakich zasadach bawią się dzieci w Rezerwacie, decydują one same. Rezerwatowy zespół zadba, aby dzieciakom niczego nie zabrakło, a grupa Playworkerów będzie czuwała nad tym, żeby w zabawie nikt nie przeszkadzał. Dzieci będą mogły swobodnie budować własną rzeczywistość, świetnie się przy tym bawiąc.

Rezerwat Dzikich Dzieci to wyjątkowe na skalę ogólnopolską miejsce, które powstało z inspiracji ideą Adventure Playground a rozwija się dzięki wsparciu z Budżetu Obywatelskiego. To odskocznia od zgiełku miasta, rygoru grafików i codziennych zadań.
Polis dla dzieci, w którym same decydują co i jak robią. Tu kształtują się więzi i postawy społeczne, rozwijają praktyczne umiejętności, inteligencja emocjonalna i przestrzenna. Rośnie samodzielność i poczucie własnej wartości.

                  

Rezerwat składa się ze strefy ścisłej (dla dzieci w wieku 7-15 lat) oraz strefy buforowej (dzieci poniżej 7 roku życia z opiekunami). W ścisłym Rezerwacie obowiązuje Kodeks Honorowy oparty na zasadach wzajemnego szacunku. Dzieci mają dostęp do materiałów i narzędzi, z których budują i ozdabiają instalacje, bazy i wieże. Wszystkie powstałe obiekty są dziełem dzieci i przedmiotem ich kreatywnej zabawy. Na terenie Rezerwatu nie znajdziecie gotowych, katalogowych rozwiązań.

8 czerwca – WAKE UPcycling: Ocean odzysku / 11:00-16:00
warsztaty w pracowni UPcyclingu i zero waste
kolejne warsztaty: 9, 15, 16, 22, 23, 29, 30 czerwca, godz. 11:00

15 czerwca – Dziki ogród – Łąka i pnącza / 10:00
warsztaty ogrodnicze
kolejne warsztaty: 29 czerwca, godz. 10:00

Wejście do Rezerwatu od ulicy Dolnej Panny Marii 6 lub 8

Rezerwat Dzikich Dzieci dostępny w czerwcu:
wtorek- piątek: 15:00-19:00
sobota, niedziela: 10:00-18:00
z wyjątkiem 20 czerwca

Dni rodzinne w Rezerwacie Dzikich Dzieci:
2, 9, 16, 23 czerwca: 10:00-18:00.

Wstęp na wszystkie wydarzenia bezpłatny.

                    

Uczestnictwo dzieci powyżej 7 roku życia. w ścisłym Rezerwacie wymaga zapoznania się z Regulaminem i wypełnienia przez rodzica/opiekuna karty zgłoszenia dziecka. Strefa buforowa jest ogólnodostępna dla rodziców/opiekunów z młodszymi dziećmi, na które czeka błotna kuchnia i ścieżka sensoryczna! Przed nami wiele dni świetnej zabawy.

Info CK

Opcje strony

do góry