Centrum LSCDN

Konferencje

Konferencje organizowane lub współorganizowane przez LSCDN

Aktualnie znajdujesz się na:

Data publikacji: 13.04.2024
Autor: LSCDN

XVI Ogólnopolska Konferencja ŚWIAT WINCENTEGO POLA

Zapraszam do udziału w XVI Ogólnopolskiej Konferencji ŚWIAT WINCENTEGO POLA „Mapy i literatura / Literatura i mapy”, która odbędzie się 18 i 19 kwietnia 2024 r. (czwartek-piątek) w Muzeum Józefa Czechowicza w Lublinie, przy ul. Złotej 3.

W ten sposób chcemy kontynuować naukowe refleksje nad przestrzeniami życia i twórczości Wincentego Pola, zainicjowane rocznicową sesją w roku 2007. Ów “świat” rozumiemy bardzo szeroko: to świat przedstawiony przez poetę i opisywany przez geografa i etnografa. Tegoroczny temat przewodni brzmi: MAPY I LITERATURA / LITERATURA I MAPY.

Organizatorami konferencji są: Muzeum Narodowe w Lublinie, Oddział Muzeum Literackie, Filia Dworek Wincentego Pola; Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, Kolegium Filologii Polskiej, Edytorstwa i Humanistyki Cyfrowej; Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza, Oddział Lubelski oraz Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze, Oddział Miejski im. Aleksandra Janowskiego w Lublinie, Koło Przewodników Miejskich i Terenowych im. Mikołaja S. Pajdowskiego.

Szczegóły znajdą Państwo w załączeniu.

Tych z Państwa, którzy życzyliby sobie przysłuchiwać się obradom on-line, prosimy o informację zwrotną.

Wiktor Kowalczyk
kustosz
tel. 81 747 24 13
e-mail: dworekpola@mnwl.pl

MUZEUM DWOREK WINCENTEGO POLA
Filia Muzeum Literackiego
Oddziału Muzeum Narodowego w Lublinie

Opcje strony

do góry