Centrum LSCDN

Chełm

Aktualnie znajdujesz się na:

Data publikacji: 30.04.2021
Autor: Anna Jonak

Dzień Biologa w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Czarnieckiego w Chełmie

W bieżącym roku już po raz trzeci odbyła się realizacja projektu „Dzień Biologa”. Projekt ma na celu rozwijanie wiedzy biologicznej, kształtowanie postaw proekologicznych i prozdrowotnych. Prezentacja prac projektowych odbyła się 29 marca, tym razem online.

Przygotowane działania o charakterze edukacyjnym były prezentowane przez uczniów klas biologiczno-chemicznych pod kierunkiem nauczycieli biologii. W tym dniu odbyło się szereg prezentacji multimedialnych dla społeczności szkolnej:

  • „Przyczyny i skutki zanieczyszczeń powietrza” – autorzy: Joanna Styk i Agata Kuźma kl. II Ep, 
  • „Biocenoza lasu” – autor: Cyprian Rudzki kl. I A,
  • „Ciekawa biologia - czy wiesz, że...” – autor: Julia Dziewiczkiewicz kl. I A,
  • „Zdrowe odżywianie: czy wiesz co jesz” – autor Natalia Dyczkowska kl. I A,  opiekun merytoryczny ww. prezentacji  Anna Jonak.
  • „Pacyficzna wyspa śmieci”, „Wpływ mikrocząsteczek tworzyw sztucznych na środowisko”, „Zwierzęta umierają przez plastik” – autorzy: uczniowie kl. II Ag, opiekun merytoryczny Jolanta Maciejewska.

Odbyły się również pokazowe lekcje:  Doświadczenia biologiczne – na których uczniowie  klas biologiczno-chemicznych: I A i II Ap wykonywali i omawiali ciekawe doświadczenia biologiczne – nauczyciel przygotowujący i  prowadzący lekcje - Anna Jonak.

Uczniowie wykonali też promujące ten dzień ulotki tematyczne.

Zorganizowano także przy współpracy z LSCDN Oddział Chełm Konkurs Fotograficzny  „Las na przedwiośniu”- dla uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych powiatu chełmskiego.

Podsumowanie konkursu znajduje się w zakładce Konkursy – Konkursy LSCDN - Chełm.

Wszystkie przedsięwzięcia cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem.

Zapraszam do przeczytania i obejrzenia prezentacji multimedialnych.

Anna Jonak - doradca metodyczny z biologii

 

Opcje strony

do góry