Centrum LSCDN
WAI3
-
serwis mobilny
-
dodaj do ulubionych
-
mapa serwisu
Centrum LSCDN
Centrum LSCDN
BIP
Spotkania doradców z nauczycielami
Moodle
Centrum Wymiany Wiedzy
Lifelong Learning Programme
FMP
Grosik
Noclegi

Wydarzenia

Data publikacji 22.06.2016
Alicja Kasińska

Finał VI edycji Konkursu Biologicznego Powtórka przed Maturą dla szkół ponadgimnazjalnych województwa lubelskiego

03 czerwca 2016 r. w Instytucie Biologii Wydziału Biologii i Biotechnologii UMCS w Lublinie odbyły się wojewódzkie eliminacje VI edycji Konkursu Biologicznego Powtórka przed Maturą dla szkół ponadgimnazjalnych.

Organizatorami konkursu byli:

• Pracownia Dydaktyki Biologii i Edukacji Środowiskowej Instytutu Biologii i Biochemii UMCS w Lublinie,
• III Liceum Ogólnokształcące im. Unii Lubelskiej w Lublinie wraz z doradcą metodycznym dla nauczycieli biologii i przyrody m. Lublin,
• Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Honorowy patronat nad konkursem objął Marszałek Województwa Lubelskiego pan Sławomir Sosnowski oraz Lubelski Kurator Oświaty, pani Teresa Misiuk.

Udział w konkursie zadeklarowało 360 uczniów z 20 szkół województwa lubelskiego. W wyniku eliminacji szkolnych, do etapu wojewódzkiego przystąpiło 33 uczniów z 18 szkół.

Inauguracji  konkursu dokonał dr hab. Roman Paduch z-ca dyrektora Instytutu Mikrobiologii i Biotechnologii Wydziału Biologii i Biotechnologii UMCS w Lublinie.

W czasie rozwiązywania zadań konkursowych przez uczniów, nauczyciele wysłuchali wykładu pani dr Anety Unkiewicz-Winiarczyk z Zakładu Fizjologii Zwierząt Instytutu Biologii i Biochemii, Wydziału Biologii i  Biotechnologii UMCS w Lublinie nt. „Neurogeneza i neurostarzenie – fakty i mity”. W oczekiwaniu na wyniki konkursu, gdy  nauczyciele oceniali zadania konkursowe, uczniowie uczestniczyli w wykładzie „Nieznane oblicza roślin” dr Agnieszki Hanaka, a także zajęciach „Świat zwierząt w Muzeum Zoologicznym” prowadzonych przez dr Jacka Chobotowa.

Na podstawie uzyskanych wyników wyłoniono 10 laureatów, spośród których trzech uczniów uzyskało nagrody ufundowane przez Wydział Biologii i Biotechnologii UMCS w Lublinie oraz III Liceum Ogólnokształcące im. Unii Lubelskiej w Lublinie.

Lista laureatów:

L.p.

Imię i nazwisko ucznia

Nazwa szkoły

Liczba uzyskanych punktów / 33

Imię i nazwisko nauczyciela – opiekuna

1.

Ilona Jastrzębska

Liceum Ogólnokształcące im. ONZ w Biłgoraju

30

Barbara Zielińska

2.

Klaudia Szwaj

V Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie

29

Renata Grzegorczyk

3.

Mateusz Piętak

Liceum Ogólnokształcące im. ONZ w Biłgoraju

28

Barbara Zielińska

4.

Aleksandra Tlak

Zespół Szkół nr 2,
Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie

27

Marta Krupa

5.

Bartosz Mazur

Zespół Szkół nr 2 im. Mikołaja Reya w Kraśniku

27

Elżbieta Fila

6.

Bartosz Biegajło

Zespół Szkół nr 1,
 XV Liceum Ogólnokształcące  im. Władysława Grabskiego w Lublinie

27

Małgorzata Policha

7.

Karol Maciejewski

Zespół Szkół nr 2 im. Mikołaja Reya w Kraśniku

27

Elżbieta Fila

8.

Łukasz Antoniak

V Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie

26

Halina Wołyniec

9.

Ilia Yarysh

Zespół Szkół Nr 2, Liceum Ogólnokształcące im. S. Żeromskiego w Nałęczowie

26

Maria Czępińska-Kubiak

10.

Aleksander Daniluk

I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Łukowie

25

Zofia Nowak

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom a fundatorom dziękujemy za cenne nagrody. Szczególne podziękowania kierujemy do nauczycieli, którzy przygotowywali uczniów do konkursu i uczestniczyli w pracach komisji oceniającej.

Kolejna edycja już za rok.  Zapraszamy!
 

 

Załączniki do strony

Bookmark and Share
Drukuj
pdf
Poleć stronę
Wstecz
Możesz skorzystać też z opcji:
W celu zapisania się na kurs musisz się zalogować.

Przypomnij hasło
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta:
zarejestruj się