Centrum LSCDN
WAI3
-
serwis mobilny
-
dodaj do ulubionych
-
mapa serwisu
Centrum LSCDN
Centrum LSCDN
BIP
Spotkania doradców z nauczycielami
Moodle
Centrum Wymiany Wiedzy
Lifelong Learning Programme
FMP
Grosik
Noclegi

Inne konkursy

08.01.2018
Małgorzata Tetiurka

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego 'FOX'

Zapraszamy uczniów wszystkich typów szkół uczących się języka angielskiego do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego 'FOX', który odbędzie się 27 lutego 2018 r. Konkurs pod patronatem Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, honorowy patronat Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego 'FOX' pomyślany jest jako forma intelektualnej zabawy językowej. Udział w nim polega na rozwiązaniu jednorazowego testu złożonego z zadań wielokrotnego wyboru i daje uczniom możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych, wiedzy językowej oraz kulturoznawczej.

Zadania z obowiązkowej lekturki mają na celu pokazać, że język stanowi całość, a jego poszczególne komponenty 'spotykają się' w literaturze, w tym przypadku w beletrystyce na poziomie odpowiadającym danej kategorii wiekowej. Ze względu na swoją zawartość i urozmaicony charakter - co jest odbiciem złożoności językowej oraz naturalnej nieprzewidywalności sytuacji językowych - zadania stanowią wyzwanie oraz pobudzają dociekliwość.

Konkurs adresowany jest do uczniów wszystkich typów szkół i odbywa się w pięciu kategoriach:

     

 kategoria KITTENS dla klas III i IV szkół podstawowych,

 

 

kategoria BUNNIES dla klas V i VI szkół podstawowych,

 

 

kategoria DUCKS dla klas VII szkół podstawowych i II gimnazjów,

       

kategoria LIONS dla klas III gimnazjów i I szkół ponadgimnazjalnych,

 

 

kategoria EAGLES dla klas II-IV szkół ponadgimnazjalnych.

 

 

Główną nagrodą w konkursie jest udział w obozie językowym dla najlepszych uczestników z kategorii Kittens II - Eagles I. Dla uczestników z wynikami bardzo dobrymi i dobrymi przewidziane są nagrody rzeczowe.

Opłata za udział w konkursie wynosi 9 zł od uczestnika. Zgłoszenia na konkurs przyjmowane są wyłącznie drogą elektroniczną do 15 stycznia 2018. Szczegółowa instrukcja e-rejestracji, Regulamin konkursu, Informacje dla Opiekuna  oraz wszelkie istotne informacje znajdują się na stronie internetowej konkursu https://fox.bielsko.pl/. (Uwaga! Nowy adres strony internetowej!).

Konkurs 'FOX' ma na celu nie tylko wyłonienie talentów językowych, ale zaproszenie dzieci i młodzieży do wspólnej zabawy. Zważywszy, iż język angielski jest narzędziem komunikacji w integrującej się Europie, i nie tylko, konkurs taki jest dodatkową zachętą do samodzielnej, pogłębionej nauki tego języka. Wieloletnie doświadczenie w przeprowadzaniu konkursów językowych oraz profesjonalna kadra specjalistów z Uniwersytetu Jagiellońskiego opiekujących się konkursem gwarantuje jego wysoki poziom.

Zachęcamy do udziału w konkursie!

Małgorzata Tetiurka

specjalista ds. języka angielskiego

koordynator regionalny Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego FOX

Pliki do pobrania

Bookmark and Share
Drukuj
pdf
Poleć stronę
Wstecz
Możesz skorzystać też z opcji:

Logowanie

W celu zapisania się na kurs musisz się zalogować.


Rejestracja

Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta:

Zarejestruj nowy profil