Centrum LSCDN
WAI3
-
serwis mobilny
-
dodaj do ulubionych
-
mapa serwisu
Centrum LSCDN
Centrum LSCDN
BIP
Spotkania doradców z nauczycielami
Moodle
Centrum Wymiany Wiedzy
Lifelong Learning Programme
FMP
Grosik
Noclegi

Inne konkursy

Data publikacji 06.11.2017
Agata Świdzińska, Dariusz Kiszczak

Konkurs na najlepszy projekt edukacyjny i scenariusz zgrywalizowanych zajęć lekcyjnych

Konkurs skierowany jest do wszystkich typów szkół, ale przede wszystkim do nauczycieli i uczniów ogólnopolskiej sieci 'Szkół Liderów Edukacji Globalnej', zgłoszonych do projektu Edukacja globalna w roku szkolnym 2016/17 i 2017/18. Termin nadsyłania prac konkursowych do 4 grudnia.


Celem konkursu 'Edukacja globalna - Przyszłość świata zależy od nas!' jest upowszechnienie edukacji globalnej, w tym  wiedzy o Celach Zrównoważonego Rozwoju w szkołach, zgodnie z zapisami podstawy programowej kształcenia ogólnego, oraz zwiększenie zaangażowania uczniów w podejmowaniu inicjatyw i realizowaniu przedsięwzięć w Tygodniu Edukacji Globalnej.

Z Regulaminu konkursu:

Zadanie konkursowe polega na: a. zespołowym przygotowaniu szkolnego projektu edukacyjnego dotyczącego wybranego zagadnienia (problemu) edukacji globalnej, powiązanego z co najmniej 2 (dwoma) z 17 (siedemnastu) Celów Zrównoważonego Rozwoju opisanymi w Agendzie 2030 oraz jego realizacji i przesłaniu do Organizatora karty projektu i sprawozdania z przebiegu zaplanowanych zadań projektowych;

2 b. opracowaniu scenariusza zgrywalizowanych zajęć lekcyjnych z zakresu edukacji globalnej dot. wybranego, aktualnego problemu (lokalnego, regionalnego, krajowego, światowego), powiązanego z co najmniej 2 (dwoma) z 17 (siedemnastu) Celów Zrównoważonego Rozwoju opisanych w Agendzie 2030.

Informacji udzielają: koordynatorzy regionalni edukacji globalnej (MAPA) oraz koordynator  ORE: Grażyna Kurowska mail: edukacja.globalna@ore.edu.pl

Karta zgłoszenia, Oświadczenie.

Szczegółowe informacje na stronach internetowych Konkursu: 

Bookmark and Share
Drukuj
pdf
Poleć stronę
Wstecz
Możesz skorzystać też z opcji:
W celu zapisania się na kurs musisz się zalogować.

Przypomnij hasło
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta:
zarejestruj się