Centrum LSCDN
WAI3
-
serwis mobilny
-
dodaj do ulubionych
-
mapa serwisu
Centrum LSCDN
Centrum LSCDN
BIP
Spotkania doradców z nauczycielami
Moodle
Centrum Wymiany Wiedzy
Lifelong Learning Programme
FMP
Grosik
Noclegi

Inne konkursy

Data publikacji 16.06.2017
Alicja Kasińska

Finał VII edycji Konkursu Biologicznego Powtórka przed Maturą dla szkół ponadgimnazjalnych województwa lubelskiego

09 czerwca 2017 r. w Instytucie Biologii Wydziału Biologii i Biotechnologii UMCS w Lublinie odbyły się wojewódzkie eliminacje VII edycji Konkursu Biologicznego Powtórka przed Maturą dla szkół ponadgimnazjalnych.
Organizatorami konkursu są: Pracownia Dydaktyki Biologii i Edukacji Środowiskowej Instytutu Biologii i Biochemii UMCS w Lublinie, III Liceum Ogólnokształcące im. Unii Lubelskiej w Lublinie wraz z doradcą metodycznym dla nauczycieli biologii i przyrody m. Lublin, Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli.
Honorowy patronat nad konkursem objął Marszałek Województwa Lubelskiego, pan Sławomir Sosnowski oraz Lubelski Kurator Oświaty, pani Teresa Misiuk.

Udział w konkursie zadeklarowało 476 uczniów z 26 szkół województwa lubelskiego. W wyniku eliminacji szkolnych, do etapu wojewódzkiego przystąpiło 38 uczniów z 22 szkół.

Inauguracji  eliminacji wojewódzkich konkursu dokonał prof. Bogdan Lorens, z-ca dyrektora Instytutu Biologii i Biochemii, Wydział Biologii i Biotechnologii UMCS w Lublinie. W czasie rozwiązywania zadań konkursowych przez uczniów, nauczyciele wysłuchali wykładu pani dr Anety Unkiewicz-Winiarczyk z Zakładu Fizjologii Zwierząt Instytutu Biologii i Biochemii, Wydział Biologii i  Biotechnologii UMCS w Lublinie nt. „Jak rozwikłano tajemnice mózgu”.

W oczekiwaniu na wyniki konkursu, gdy  nauczyciele oceniali zadania konkursowe, uczniowie uczestniczyli w zajęciach „W nieznanym świecie zwierząt” prowadzonych przez dr Jacka Chobotowa w Muzeum Zoologicznym UMCS oraz poznawali „Fascynujący świat mikroskopii elektronowej” pod opieką dr Jarosława Pawelca w Pracownia Mikroskopii Elektronowej.

Na podstawie uzyskanych wyników wyłoniono 10 laureatów, spośród których trzech najlepszych uczniów uhonorowano nagrodami ufundowanymi przez Wydział Biologii i Biotechnologii UMCS w Lublinie i Radę Rodziców III Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Lubelskiej w Lublinie.

Lista laureatów:

L.p.

Imię i nazwisko ucznia

Nazwa szkoły

Liczba punktów/42

Imię i nazwisko nauczyciela
– opiekuna

1.

Agata Mazurek

III Liceum Ogólnokształcące im. Unii Lubelskiej w Lublinie

34

Anna Stasiak-Godyńska

2.

Weronika Bereda

II Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Jana Zamojskiego w Lublinie

32

Dorota  Gajda

3.

Adam Wójtowicz

Pallotyńskie Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące im. St. Batorego w Lublinie

31

Anna Panasiuk

4.

Brandon Bartkowicz

II Liceum Ogólnokształcące  im. Piotra Firleja w Lubartowie

30

Ewa Hajduk

5.

Ignacy Tarski

Liceum Ogólnokształcące  im. ONZ w Biłgoraju

30

Barbara Zielińska

6.

Dorota Mocarska

Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Lublinie

30

Maria Czępińska-Kubiak

7.

Marcin Ciechański

II Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Jana Zamojskiego w Lublinie

30

Dorota  Gajda

8.

Jagoda Madejczyk

I Liceum Ogólnokształcące im Jana Zamoyskiego w Zamościu

30

Krzysztof Bałuka

9.

Katarzyna Płudowska

IV Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Łukowie

29

Katarzyna Grzyb

10.

Aleksandra Ozygała

Zespół Szkół im. Gen. Franciszka Kamińskiego w Adamowie

28

Elżbieta Świder

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom a fundatorom dziękujemy za cenne nagrody. Szczególne podziękowania kierujemy do nauczycieli, którzy przygotowywali uczniów do konkursu i uczestniczyli w pracach komisji oceniającej.

Kolejna edycja już za rok. 
Zapraszamy!

Alicja Kasińska
Doradca metodyczny m. Lublin

Załączniki do strony

  • Informacja
    406.5 KB
    Data dodania 16.06.2017 09:35
Bookmark and Share
Drukuj
pdf
Poleć stronę
Wstecz
Możesz skorzystać też z opcji:
W celu zapisania się na kurs musisz się zalogować.

Przypomnij hasło
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta:
zarejestruj się