Centrum LSCDN
WAI3
-
serwis mobilny
-
dodaj do ulubionych
-
mapa serwisu
Centrum LSCDN
Centrum LSCDN
BIP
RODO
Spotkania doradców z nauczycielami
Moodle
Centrum Wymiany Wiedzy
Lifelong Learning Programme
FMP
Grosik
Noclegi

Informacje różne

09.07.2018
Dariusz Kiszczak

'Lublin w świecie życzliwości' - projekt dla szkół

Celem tegorocznej dziesiątej edycji jest tradycyjnie promocja życzliwości jako wartości społecznej, pokazanie, że w Lublinie jest bardzo wielu młodych ludzi, którzy chętnie angażują się w działania prospołeczne.

328

1. Do udziału w projekcie zapraszamy szkoły ponadpodstawowe z Lublina. Uczniowie biorą udział w aktywizujących zajęciach rekrutacyjnych prowadzonych przez trenerów Fundacji KReAdukacja. Spotkania odbywają się w szkołach, które odpowiedzą na zaproszenie i zgłoszą swoje zainteresowanie udziałem młodzieży w projekcie. Spotkanie takie pracownik Fundacji przeprowadza z każdą zgłoszoną klasą, trwa ono 45 min. i jest przeprowadzane w terminie i czasie dogodnym dla szkoły. Młodzież zainteresowana udziałem w dalszej części działania stworzy kilkuosobowe grupy projektowe. Po spotkaniu grupy oczekują na pierwszy kontakt od organizatorów o terminie i miejscu pierwszego spotkania.


2. Październik – listopad to czas dla grup na przygotowywanie i realizację własnej inicjatywy na rzecz wybranej przez siebie grupy (np. dzieci, Dom Dziecka, Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt, pacjenci Dziecięcego Szpitala Klinicznego itp.). Każdej grupie młodzieży na każdym etapie pracy towarzyszy animator – wolontariusz Fundacji, który jako osoba dorosła wspiera działania młodzieży, pomaga i podpowiada najlepsze rozwiązania, niczego jednak nie narzucając. Grupy spotykają się z animatorem raz w tygodniu w jednej z sal na terenie szkoły, do której uczęszczają uczniowie z grupy, w terminie, który nie koliduje z ich zajęciami lekcyjnymi. Młodzież pracuje metodą projektu, dzięki czemu samodzielnie podejmuje decyzje, uczy się odpowiedzialności i wykorzystywania własnych pomysłów.

3. 'Tydzień Życzliwości' – tydzień, w czasie którego przypada kluczowe święto dla projektu (21 listopada – Międzynarodowy Dzień Życzliwości). Ten tydzień to czas na realizację wszystkich przygotowanych wcześniej inicjatyw.

4. Międzynarodowy Dzień Życzliwości (21 listopada) – zrealizowanie wspólnej inicjatywy przez wszystkie grupy działające w projekcie.

Szczegółowe informacje:
Ewelina Pyzik
Tel. 504 603 332
e-mail: ewelina.pyzik@kreadukacja.org

Fundacja Działań Edukacyjnych KReAdukacja zaprasza do obejrzenia filmu informacyjnego o projekcie 'Lublin w sieci życzliwości'. Znajdą tutaj Państwo wszystkie podstawowe informacje na temat samego projektu oraz jego przebiegu.

Info Projekt Lublin Życzliwość

Bookmark and Share
Drukuj
pdf
Poleć stronę
Wstecz
Możesz skorzystać też z opcji:

Logowanie

W celu zapisania się na kurs musisz się zalogować.


Rejestracja

Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta:

Zarejestruj nowy profil