Centrum LSCDN
WAI3
-
serwis mobilny
-
dodaj do ulubionych
-
mapa serwisu
Centrum LSCDN
Centrum LSCDN
BIP
RODO
Spotkania doradców z nauczycielami
Moodle
Centrum Wymiany Wiedzy
Lifelong Learning Programme
FMP
Grosik
Noclegi

Informacje różne

27.06.2018
Dariusz Kiszczak

Carnaval Sztukmistrzów 26-29 lipca w Lublinie

Carnaval to przede wszystkim sztuka ulicy – nieodłączną częścią tej sztuki są uliczni muzycy. W tym roku Lubelska Fara rozbrzmiewać będzie muzyką graną na żywo. Repertuar jest różnorodny więc każdy znajdzie coś dla siebie. Cygańskie i żydowskie nuty zagra Kapela Timingeriu, sentymentalne piosenki zaśpiewa Rajzefiber, muzykę klubową wykonają instrumentalnie 3 Kings, a covery znanych i lubianych hitów w szalonych aranżacjach zaprezentuje fiński zespół Neljä ässää. Gwiazdą muzyczną tegorocznego festiwalu będzie Orchestre International du VETEX belgijsko-francuska, 14 osobowa orkiestra grająca energetyczną bałkańską muzykę. Zespoły choć różne łączy długoletnie doświadczenie występów ulicznych pełnych nie tylko muzyki, ale też żywej interakcji z publicznością.

Karnawał jest świętem życia samego w sobie. Jest esencją życia, jego najbardziej witalnym objawem…
Namioty eksplodują teatrem nowego cyrku. Objawią świat, w którym sztuka staje się jednością a bariery i podziały na teatr, cyrk, żonglerkę, taniec czy muzykę przestają istnieć w obrazie artystów totalnych. Ulice spłyną strachem, podnieceniem i śmiechem z naszej codziennej spętanej kultury. To wszystko za sprawą buskerów z całym antruażem im właściwym. Będzie śmieszno i straszno, w sercu ckliwie, a w głowie czasem niewygodnie.

Niebo po raz kolejny opanują nie anioły, czy gołębie, a highlinerzy, którzy przysłonią słońce blaskiem umiejętności i brawurą swoich kroków.

Cyrk Podwórkowy to projekt Carnavalu Sztukmistrzów adresowany do mieszkańców dzielnic Lublina oddalonych od centrum. Nawiązuje do niewielkich wędrownych trup cyrkowych podróżujących od miasta do miasta, od dzielnicy do dzielnicy i od podwórka do podwórka. Grupy takich cyrkowców-wagabundów prezentowały krótkie programy cyrkowe okraszone muzyką i zaspokajały kulturalne potrzeby mieszkańców kamienic i biedniejszych dzielnic.

Na programy składały się zazwyczaj elementy akrobatyki, ekwilibrystyki, pokazu siły, iluzji czy żonglerki. Wsparte często niewybrednym żartem lub piosenką skłaniały mieszkańców do jałmużny na rzecz artystów. Cyrk Podwórkowy Carnavalu Sztukmistrzów to ciekawy skład artystów z Polski z bogatym ulicznym doświadczeniem, którzy zaprezentują specjalny program w ośmiu dzielnicach miasta na kilka dni przed Carnavalem. Czterech artystów, osiem dzielnic, kilka dziedzin kuglarskich, masa wrażeń i mnóstwo śmiechu.

Info UM Lublina
Bookmark and Share
Drukuj
pdf
Poleć stronę
Wstecz
Możesz skorzystać też z opcji:

Logowanie

W celu zapisania się na kurs musisz się zalogować.


Rejestracja

Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta:

Zarejestruj nowy profil