Centrum LSCDN
WAI3
-
serwis mobilny
-
dodaj do ulubionych
-
mapa serwisu
Centrum LSCDN
Centrum LSCDN
BIP
RODO
Spotkania doradców z nauczycielami
Moodle
Centrum Wymiany Wiedzy
Lifelong Learning Programme
FMP
Grosik
Noclegi

Informacje różne

12.06.2018
Dariusz Kiszczak

Wystawa 'Miasta fantastyczne' - Warszawa i Lublin - Tytusa Brzozowskiego

Wernisaż prac plastycznych Tytusa Brzozowskiego 14 czerwca br. Miejska Biblioteka Publiczna Hieronima Łopacińskiego przy ul. Peowiaków 12 I piętro. Wystawa czynna do 13 lipca br.

Brzozowski wykorzystuje w swoich akwarelach konkretne budynki oraz lokalne cechy tutejszej zabudowy i krajobrazu, by tworzyć nowe, baśniowe światy, które – choć istnieją tylko na papierze – z całą pewnością są warszawskie. Stąd typowe dla Starego Miasta kamienice stoją dumnie na wiadukcie mostu Poniatowskiego, a między historycznymi budynkami z Marszałkowskiej kursują na różnych wysokościach czerwone tramwaje.

W czerwcu 2017 roku nakładem wydawnictwa Babaryba ukazała się wielkoformatowa książka obrazkowa 'Miastonauci'. Artysta zaprezentował w niej podróż po baśniowym świecie pełnym odniesień do architektury polskich miast. Znajdziemy tu wątki z Warszawy, Krakowa, Gdańska, Poznania, Wrocławia, Szczecina, Lublina oraz Torunia. Książka przedstawia wiele magicznych motywów, w świecie Miastonautów tramwaje wyjeżdżają wprost z budynków, a olbrzymie imbryki unoszą się nad dachami kamienic na kolorowych balonach.

Info Biblioteka

Bookmark and Share
Drukuj
pdf
Poleć stronę
Wstecz
Możesz skorzystać też z opcji:

Logowanie

W celu zapisania się na kurs musisz się zalogować.


Rejestracja

Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta:

Zarejestruj nowy profil