Centrum LSCDN
WAI3
-
serwis mobilny
-
dodaj do ulubionych
-
mapa serwisu
Centrum LSCDN
Centrum LSCDN
BIP
Spotkania doradców z nauczycielami
Moodle
Centrum Wymiany Wiedzy
Lifelong Learning Programme
FMP
Grosik
Noclegi

Informacje różne

 • 23.02.2018
  Teatr Provisorium 'Punkt Zero: Łaskawe'

  W sierpniu 2006 roku 39-letni Jonathan Littell publikuje po francusku 'Les Bienveillantes', w polskim tłumaczeniu 'Łaskawe' - rzecz o niemieckim nazizmie. Książka staje się sensacją czytelniczą. Dzieli publiczność literacką na dwa obozy: tych, którzy się nią zachwycili, i tych, którzy ulegli zgorszeniu. Postać Maxa już na początku prowokuje, zwracając się do czytelników: 'czy jesteście przekonani, jak byście się zachowali na moim miejscu?'.

 • 22.02.2018
  Wystawa Eleonory Sarnowskiej 'Portretów drzew...ciąg dalszy'

  Urodziła się w Lublinie i tu na stałe mieszka. Studiowała na UMCS w Lublinie i UJ w Krakowie. Kontakty ze środowiskiem krakowskim wyzwoliły w niej potrzebę malowania. Od lat jest związana z Towarzystwem Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie. Przy pomocy koloru na swój sposób przetwarza ją nadając jej dodatkowy sens. Pozornie zwyczajne przedmioty, np. drzewo przedstawia jako symbol szerszych zjawisk i prawd. Preferuje malarstwo olejne i akrylowe.

 • 20.02.2018
  XVIII Ogólnopolski Konkurs Recytatorski Poezji Józefa Czechowicza

  Młodzieżowy Dom Kultury 'Pod Akacją' zaprasza do udziału w Konkursie uczniów VII klas szkół podstawowych, klas gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych. Zgłoszenia do 28 lutego br.

 • 20.02.2018
  Spotkanie autorskie z Anne Applebaum. Promocja książki 'Czerwony głód'

  Wydział Politologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, 'Gazeta Wyborcza', Wydawnictwo Agora i Radio Tok FM zapraszają 1 marca br. (czwartek), godz. 17:00 w Auli im. Ignacego Daszyńskiego na Wydziale Politologii w Lublinie, na spotkanie z Anne Applebaum - autorką książki 'Czerwony głód'.

 • 19.02.2018
  Program 'Lublin ekumeniczny. W stulecie odzyskania niepodległości (1918-2018)'

  Wydział Kultury Urzędu Miasta Lublin i Fundacja Rozwoju KUL zapraszają na uroczyste rozpoczęcie realizacji programu „Lublin ekumeniczny. W stulecie odzyskania niepodległości (1918-2018)”, połączone z promocją monografii naukowej: 'Lublin. Miasto zgody religijnej. Ekumenizm w historii, teologii, kulturze' pod redakcją Sławomira Pawłowskiego SAC i Sławomira Jacka Żurka.

 • 09.02.2018
  Konkurs Property Design Awards 2018 - oddaj głos na Plac Litewski w Lublinie

  Plac Litewski został nominowany jako jedyny obiekt lubelski do nagrody Property Design Award 2018 w kategorii Przestrzeń publiczna! Do 11 marca można głosować na stronie internetowej konkursu podając adres e-mail.

 • 08.02.2018
  Turniej piłki nożnej dla drużyn amatorskich. Wygraj bilety na Mundial!

  Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego zaprasza drużyny amatorskie w różnych grupach wiekowych do udziału w turnieju piłki nożnej. Samorząd Województwa Lubelskiego pokryje koszty zakupu biletów, transportu i zakwaterowania dla 3 zwycięskich drużyn na Mundial w Rosji. Rozgrywki odbędą się w marcu i kwietniu br. Turniej pod patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego.

 • 06.02.2018
  Biblia Audio - największe słuchowisko radiowe

  Ponad trzy lata trwały prace nad przygotowaniem pierwszego nagrania całego Pisma Świętego (Biblia Audio superprodukcja) w języku polskim. Efekt to trwające 113 godzin profesjonalne słuchowisko z dźwiękami tła i własną muzyką, w przygotowaniu którego wzięło udział wielu znanych aktorów oraz setki amatorów-wolontariuszy.

 • 28.12.2017
  Poznaj lubelskie parki krajobrazowe. Konkurs fotograficzno-filmowy

  Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych zaprasza wszystkich chętnych do udziału w otwartym konkursie fotograficzno-filmowym 'Cztery pory roku w lubelskich parkach krajobrazowych'. Termin składania prac konkursowych do 31 października 2018 r. Konkurs pod patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego.

 • 13.12.2017
  II edycja Nagrody Dla Dobrego Wychowania. Rowerem z Lublina na Mont Blanc

  Do 10 stycznia 2018 można zgłaszać nominacje osób i instytucji do II edycji Nagrody Dla Dobrego Wychowania, organizowanej przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo. 'Rowerem z Lublina na Mont Blanc' - akcja na rzecz Funduszu św. Brata Alberta.

Wybierz Strony

Możesz skorzystać też z opcji:

Logowanie

W celu zapisania się na kurs musisz się zalogować.


Rejestracja

Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta:

Zarejestruj nowy profil