Centrum LSCDN
WAI3
-
serwis mobilny
-
dodaj do ulubionych
-
mapa serwisu
Centrum LSCDN
Centrum LSCDN
 • 25.04.2017
  O czytaniu i nieczytaniu w szkole ponadgimnazjalnej z perspektywy polonisty

  Publikujemy część materiałów pokonferencyjnych 'Upowszechnianie czytelnictwa i rozwój kompetencji czytelniczych', która odbyła się 5 kwietnia br. w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie. Pani Bożenna Jankiewicz, Zespół Szkół Ekonomicznych im. A i J. Vetterów w Lublinie, Stowarzyszenie Nauczycieli Polonistów, wygłosiła referat 'O czytaniu i nieczytaniu w szkole ponadgimnazjalnej z perspektywy polonisty'.

 • 25.04.2017
  Czytanie i omawianie lektur szkolnych w kontekście nieczytającego społeczeństwa

  Publikacja części materiałów pokonferencyjnych. Dr Piotr Kalwiński, Katedra Dydaktyki Literatury i Języka Polskiego Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, wygłosił referat 'Czytanie i omawianie lektur szkolnych w kontekście nieczytającego społeczeństwa' podczas konferencji "Upowszechnianie czytelnictwa i rozwój kompetencji czytelniczych 5 kwietnia 2017 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie.

 • 25.04.2017
  Czytanie łączy pokolenia - konkursy czytelnicze w Gimnazjum nr 1 w Lublinie

  Publikacja części materiałów pokonferencyjnych. Pani Jadwiga Witkowska-Kunach wygłosiła prelekcję 'Czytanie łączy pokolenia - konkursy czytelnicze w Gimnazjum nr 1 w Lublinie' podczas konferencji "Upowszechnianie czytelnictwa i rozwój kompetencji czytelniczych 5 kwietnia 2017 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie.

 • 27.02.2017
  „Ostatni z niepodległościowego podziemia zbrojnego na Lubelszczyźnie 1950-1963"

  Autorem artykułu jest Marek Krzyżanowski, historyk i nauczyciel mianowany z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. KEN w Lublinie "Ostatni z niepodległościowego podziemia zbrojnego na Lubelszczyźnie 1950-1963".

 • 27.01.2017
  '10 mln złotych na kształcenie ogólne
  w województwie lubelskim!'

  Pani Joanna Boguta z firmy Ascend Consulting jest autorką artykułu o możliwościach finansowania projektów edukacyjnych w ramach środków pieniężnych z programów unijnych a konkretnie działania 12.2 czyli Kształcenie ogólne na terenie województwa lubelskiego. Beneficjentami tego projektu są szkoły/placówki oświatowe prowadzące kształcenie w oparciu o podstawę programową kształcenia ogólnego albo ograny prowadzące szkołę/placówkę oświatową. Budżet projektu wynosi 10 000 000 zł.

 • 05.04.2016
  Artykuł 'Dwa kierunki w dydaktyce i The Learning Piramid...'
  Artykuł 'Dwa kierunki w dydaktyce i The Learning Piramid...'

  Andrzej Milewski, trener języka angielskiego autorem artykułu 'Dwa kierunki w dydaktyce i The Learning Piramid z jej najwolniejszą i najszybszą podmetodą uczenia się'.

 • 26.02.2016
  ''Jastrząb' i 'Żelazny' - partyzanccy bracia' - 'żołnierze wyklęci'

  Autorem artykułu jest mgr Marek Krzyżanowski, nauczyciel mianowany z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. KEN w Lublinie. Tekst na Narodowy Dzień Pamięci 'Żołnierzy Wyklętych'.

 • 28.01.2016
  ‘Dyktator’ Jerzego Żuławskiego na 153 rocznicę wybuchu powstania styczniowego
  ‘Dyktator’ Jerzego Żuławskiego na 153 rocznicę wybuchu powstania styczniowego

  ‘Dyktator. Prolog i cztery akty z krwawych dni 1863 r.’ wyszedł drukiem Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie 1903 r., ale nakładem Księgarni Polskiej we Lwowie. Jeszcze w tym samym roku i to 22 stycznia (1903) miała miejsce prapremiera ‘Dyktatora’ w Teatrze Miejskim we Lwowie, dla uczczenia 40 rocznicy wybuchu powstania styczniowego. W rolach głównych wystąpili wybitni i znani aktorzy m.in.: Ludwik Solski zagrał gen. Mariana Langiewicza, Bohdana – Karol Adwentowicz, a Irena Solska (nie tylko młodopolska famme fatal) zagrała Henrykę Pustowojtównę.

 • 23.09.2015
  'Lubelski technik zdobywa europejskie kwalifikacje' - projekt ZS Budowlanych
  'Lubelski technik zdobywa europejskie kwalifikacje' - projekt ZS Budowlanych

  Zespół Szkół Budowlanych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lublinie po raz kolejny umożliwił uczniom uczestniczenie w zagranicznym stażu zawodowym w ramach projektu 'Lubelski technik zdobywa europejskie kwalifikacje'. O realizacji projektu jego koordynatorka nauczyciel Agata Nossowska.

 • 18.08.2015
  Dwie lekcje z twórczością Czesława Miłosza
  Dwie lekcje z twórczością Czesława Miłosza

  Pani Renata Sugier, nauczyciel języka polskiego, jest autorką dwóch lekcji z wierszami Czesława Miłosza w ujęciu tabelarycznym dla szkoły ponadgimnazjalnej. Materiał dydaktyczny to uzupełnienie wcześniej publikowanego na www.lscdn scenariusza lekcji 'Refleksja o człowieku współczesnym w poezji Czesława Miłosza'.

Wybierz Strony