Centrum LSCDN
WAI3
-
serwis mobilny
-
dodaj do ulubionych
-
mapa serwisu
Centrum LSCDN
Centrum LSCDN
BIP
RODO
Spotkania doradców z nauczycielami
Moodle
Centrum Wymiany Wiedzy
Lifelong Learning Programme
FMP
Grosik
Noclegi

Nowości

11.06.2018
Dariusz Kiszczak

Program 'Microsoft Innovative Educator Expert' dla nauczycieli

Microsoft Educator Community? Bezpłatna platforma udostępniona edukatorom z całego świata – Microsoft Educator Community (MEC) zrzesza nauczycieli, edukatorów, a także osoby bezpośrednio związane ze szkolnictwem z całego świata, umożliwiając nawiązanie znajomości i wzajemną współpracę, odnalezienie ciekawych kursów online, zasobów tematycznych i lekcji. Można także wybrać się na wirtualne wycieczki oraz zdobywać odznaki i certyfikaty.

'Bycie MIEE ułatwia mi wszystko – mówi Łukasz Gierek, nauczyciel Zespołu Szkół Technicznych w Radomiu. – Mam na myśli szeroko pojętą wymianę doświadczeń z innymi nauczycielami, nie tylko z Polski. W szkole pracuję od ponad 10 lat i przez ten cały czas nie wyobrażałem sobie, że nawiązanie kontaktów z nauczycielami z innych krajów jest takie łatwe.

Najlepsi, najaktywniejsi MIEE raz w roku mają okazję uczestniczyć w międzynarodowej konferencji E2 | Education Exchange, gdzie spotykają się nauczyciele z całego świata. Co roku taka konferencja odbywa się w innym mieście, w innym kraju. Ostatnia odbywała się w Toronto w Kanadzie, uczestniczyło w niej ponad 240 nauczycieli z ponad 80 krajów. Polska delegacja liczyła cztery osoby – trzech nauczycieli i opiekun z oddziału Microsoft Polska. Konferencja to czas intensywnej pracy podczas warsztatów i wykładów.

Najbliższa – E2 | Education Exchange – zorganizowana zostanie w Singapurze. Polską społeczność MIEE będą reprezentować Oktawia Gorzeńska, Karolina Antkowiak i Dawid Łasiński. Portal education.microsoft.comi grupa na portalu Facebook dają ogromne możliwości. Pytanie brzmi tylko: Czy dobrze się je wykorzysta? Myślę, że swoją szansę zaczynam wykorzystywać – mówi Łukasz Gierek, nauczyciel posiadający tytuł MIEE'.

Do programu Microsoft zaprasza dyrektorów szkół, nauczycieli wszystkich przedmiotów z każdego etapu edukacji, trenerów i konsultantów edukacyjnych, szkolnych administratorów IT, a także pasjonatów ICT w edukacji, którzy korzystają i lubią technologie Microsoft.

Od 15 maja 2018 r. do 15 lipca 2018 r. edukatorzy mogą zgłaszać się do programu Microsoft Innovative Educator Expert na rok szkolny 2018/2019. Udział w programie jest bezpłatny.

Więcej info na stronach: Microsoft KO w Lublinie

 

Bookmark and Share
Drukuj
pdf
Poleć stronę
Wstecz
Możesz skorzystać też z opcji:

Logowanie

W celu zapisania się na kurs musisz się zalogować.


Rejestracja

Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta:

Zarejestruj nowy profil