Centrum LSCDN
WAI3
-
serwis mobilny
-
dodaj do ulubionych
-
mapa serwisu
Centrum LSCDN
Centrum LSCDN
BIP
Spotkania doradców z nauczycielami
Moodle
Centrum Wymiany Wiedzy
Lifelong Learning Programme
FMP
Grosik
Noclegi

Nowości

17.04.2018
Dariusz Kiszczak

'Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy…'
9 edycja konkursu dla młodzieży szkolnej

Pamięć.pl portal edukacyjny Instytutu Pamięci Narodowej zaprasza uczniów siódmych klas szkoły podstawowej, klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w ogólnopolskim konkursie poświęconym pamięci o ofiarach zbrodni katyńskiej. Nagrodą w konkursie jest zagraniczny wyjazd edukacyjny. Termin nadsyłania prac do 30 kwietnia br.

Zadaniem uczestników jest stworzenie strony z albumu poświęconej konkretnej ofierze Zbrodni Katyńskiej. Zadanie to wymaga od uczestników opracowania koncepcji plastycznej pracy, ale również dużego zaangażowania w poszukiwanie informacji o wybranym przez siebie bohaterze. Osoby biorące udział w dotychczasowych edycjach zbierając informacje sięgały zarówno do książek jak i spotykały się z rodzinami ofiar. Dzięki temu udawało im się zdobyć nieznane do tej pory pamiątki, zdjęcia i informacje od ich najbliższych.

Projekt pracy może zawierać m.in. biogram, opis, wiersz, tekst piosenki, zdjęcia, rysunki. Technika wykonania pracy jest dowolna. Każda praca musi zawierać poprawnie wypełnioną metrykę pracy konkursowej. Nowością w tegorocznej edycji jest przesyłanie prac wyłącznie w wersji elektronicznej, za pomocą formularza. Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem, który wyjaśnia szczegóły udziału w konkursie i zawiera harmonogram działań.

Więcej info pamięć.pl

 

Bookmark and Share
Drukuj
pdf
Poleć stronę
Wstecz
Możesz skorzystać też z opcji:

Zakładanie nowego profilu

W celu zapisania się na kurs musisz się zalogować.


Rejestracja

Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta:

Zarejestruj nowy profil