Centrum LSCDN
WAI3
-
serwis mobilny
-
dodaj do ulubionych
-
mapa serwisu
Centrum LSCDN
Centrum LSCDN
BIP
Spotkania doradców z nauczycielami
Moodle
Centrum Wymiany Wiedzy
Lifelong Learning Programme
FMP
Grosik
Noclegi

Nowości

04.01.2018
Dariusz Kiszczak

IV Konkurs Literacki o Twórczości Kornela Makuszyńskiego 'Czytanie jest przygodą'

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Komisji Edukacji Narodowej w Lublinie i Szkoła Podstawowa nr 34 im. Kornela Makuszyńskiego w Lublinie zapraszają uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursie literackim 'Czytanie jest przygodą'.

Tematy prac konkursowych:

'Uśmiech jest największym skarbem świata'. Napisz list do wybranej osoby, którą przekonasz o słuszności słów Kornela Makuszyńskiego.

Bohaterowie książek Kornela Makuszyńskiego nie znali nudy, a ich przygody mogą okazać się fascynujące również i dziś. Napisz wiersz poświęcony wybranemu bohaterowi / bohaterom utworów tego pisarza.

Na stronach książek Kornela Makuszyńskiego radość przeplata się ze smutkiem i choć nie jest to łatwe, potrafi zwyciężyć. Odwołując się do przykładów z twórczości  pisarza oraz doświadczeń własnych, odnieś się do zagadnienia radości i życiowych problemów,  z którymi zmagali się bohaterowie Makuszyńskiego i które – być może – znane są i Tobie.  

Uczeń może nadesłać tylko jedną pracę przygotowaną indywidualnie. 

Szkoła może przesłać dowolną ilość prac, które winny być dostarczone w formie papierowej oraz w wersji elektronicznej na adres e-mail: kornelsp34@wp.pl . Prace literackie powinny być napisane komputerowo (marginesy: 1,5 cm, czcionka: Times New Roman, rozmiar czcionki: 12, odstępy między wierszami - interlinia – 1,5), objętość tekstów: do 4 stron A4. Prace nie mogą być wcześniej publikowane ani nagradzane w innych konkursach. Należy je dostarczyć do dnia 9 marca 2018 r. (decyduje data stempla pocztowego) pod adres:

Szkoła Podstawowa nr 34

im. Kornela Makuszyńskiego

ul. Ireny Kosmowskiej 3

20- 815 Lublin z dopiskiem: KONKURS LITERACKI

Więcej info na stronach KO w Lublinie  PBW

Bookmark and Share
Drukuj
pdf
Poleć stronę
Wstecz
Możesz skorzystać też z opcji:

Zakładanie nowego profilu

W celu zapisania się na kurs musisz się zalogować.


Rejestracja

Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta:

Zarejestruj nowy profil