Centrum LSCDN
WAI3
-
serwis mobilny
-
dodaj do ulubionych
-
mapa serwisu
Centrum LSCDN
Centrum LSCDN
BIP
Spotkania doradców z nauczycielami
Moodle
Centrum Wymiany Wiedzy
Lifelong Learning Programme
FMP
Grosik
Noclegi

Nowości

27.12.2017
Dariusz Kiszczak

'To be or not to be ... a European?' - konkurs dla młodzieży z krajów Trójkąta Weimarskiego

Organizatorzy konkursu z Polski, Niemiec i Francji zapraszają młodych ludzi z krajów Trójkąta Weimarskiego do udziału w drugiej edycji Young Europeans Award pod hasłem 'To be or not to be... a European?'.Celem tego konkursu jest rozwój zarówno dialogu i wymiany pomiędzy tymi trzema krajami, jak również kontaktów ze zmieniającym się co roku krajem-gościem. Gościem honorowym w edycji przypadającej na lata 2017-2018 jest Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.

W czasach, kiedy wydaje się, że wśród naszych społeczeństw słabnie idea europejska, należy skupić się nad młodzieżą jako przyszłością naszego kontynentu. Konkurs Young Europeans Award zamierza zachęcić młodzież do zastanowienia się nad swoją wizją Europy i do aktywnego udziału w procesie europejskim.

Do konkursu mogą zgłaszać się klasy szkolne lub pozaszkolne grupy młodzieży w wieku do 21 lat z Polski, Niemiec i Francji, które stworzą wspólny, trójnarodowy projekt. Wybór tematu zależy od uczestników, a może on dotyczyć różnych dziedzin, np. geografii, kultury, dziennikarstwa, sztuki, a także społeczeństwa lub polityki. Do realizacji projektu mogą zostać wykorzystane dowolne środki: tekst, nagrania audio i wideo, fotografia, strony internetowe, a także przedstawienia artystyczne lub inne.

Zespoły mogą przesłać swoje projekty za pośrednictwemj strony internetowej do 1 marca 2018 roku. Jury pod przewodnictwem niemieckiego reżysera Volkera Schlöndorffa wyłoni zwycięski projekt. Wygrać można pobyt w Warszawie z oficjalną ceremonią wręczenia nagrody.

Konkurs, którego pierwsza edycja odbyła się pod patronatem Ministrów Spraw Zagranicznych i w ramach Trójkąta Weimarskiego, jest wspólną inicjatywą instytucji: Fundacji Kultury Allianz (Allianz Kulturstiftung), Fundacji Hippocrène, Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej (FWPN), Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży (PNWM)i Francusko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży (Deutsch-Französisches Jugendwerk, DFJW/OFAJ), we współpracy z UK-German Connection.

Info PNWM

Bookmark and Share
Drukuj
pdf
Poleć stronę
Wstecz
Możesz skorzystać też z opcji:

Logowanie

W celu zapisania się na kurs musisz się zalogować.


Rejestracja

Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta:

Zarejestruj nowy profil