Centrum LSCDN
WAI3
-
serwis mobilny
-
dodaj do ulubionych
-
mapa serwisu
Centrum LSCDN
Centrum LSCDN
BIP
Spotkania doradców z nauczycielami
Moodle
Centrum Wymiany Wiedzy
Lifelong Learning Programme
FMP
Grosik
Noclegi

Nowości

Data publikacji 03.11.2017
Dariusz Kiszczak

Klub Szkół UNICEF - akcja dla dzieci z Syrii!

Klub Szkół UNICEF to inicjatywa edukacyjna, która zrzesza placówki zainteresowane propagowaniem wśród swoich podopiecznych idei niesienia pomocy najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie. 'Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę' – w ramach akcji Klubu Szkół UNICEF wszystkie placówki, które zaangażują się w akcję, zorganizują imprezę połączoną ze zbiórką charytatywną na rzecz dzieci z Syrii.

Celem projektu 'Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę' jest:
- pokazanie jak wojna wpływa na życie dziecka,
-kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy zaangażowania społecznego,
-zebranie środków finansowych na zapewnienie ciepłych ubrań i kocy dla dzieci z Syrii.

Projekt składa się z dwóch część:
1. Zajęcia edukacyjne – specjalnie przygotowane materiały edukacyjne (filmy, prezentacje, scenariusze, plakaty) umożliwią Państwu zorganizowanie ciekawych i poruszających zajęć na temat sytuacji dzieci w Syrii. Będą mieli Państwo unikalną możliwość obejrzenia materiałów filmowych nagranych przez polską ekipę UNICEF, która odwiedziła Syrię wiosną tego roku. Wraz z Ambasadorem Dobrej Woli UNICEF Robertem Korzeniowskim nasi koledzy byli świadkami dramatu, jaki toczy się w tym regionie. Z kolei obóz dla uchodźców syryjskich w Jordanii odwiedził drugi Ambasador – Artur Żmijewski. Historie spotkanych tam dzieci i ich rodzin chwytają za serce.

2. 'Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę' – w ramach akcji wszystkie placówki, które zaangażują się w akcję zorganizują imprezę połączoną ze zbiórką charytatywną na rzecz dzieci z Syrii. Zimowa impreza pod hasłem „Pomóżmy dzieciom z Syrii przetrwać zimę” ma na celu uświadomienie społeczności szkoły i zaproszonym gościom niezwykle trudnej sytuacji dzieci w Syrii. Dzięki zbiórce charytatywnej, która zostanie zorganizowana przez szkoły, UNICEF dotrze z pomocą do najbardziej potrzebujących dzieci i ich rodzin.Rejestracji placówki do projektu dokonuje Koordynator akcji – wyznaczony przez szkołę.
Zgłaszając się do udziału w kampanii szkoły wyrażają w ten sposób chęć propagowania wrażliwości społecznej i idei niesienia pomocy najbardziej potrzebującym. Wszystkie szkoły, które zrealizują projekt, otrzymają 'Certyfikat Społecznie Zaangażowanej Placówki' w roku szkolnym 2017/2018.
Ewentualne pytania dotyczące projektu prosimy kierować do koordynatora akcji Małgorzaty Połowniak-Dąbrowskiej szkoly@unicef.pl

Regulamin akcji i rejestracja szkoły do Klubu Szkół UNICEF.

Info KO w Lublinie

Bookmark and Share
Drukuj
pdf
Poleć stronę
Wstecz
Możesz skorzystać też z opcji:
W celu zapisania się na kurs musisz się zalogować.

Przypomnij hasło
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta:
zarejestruj się