Centrum LSCDN
WAI3
-
serwis mobilny
-
dodaj do ulubionych
-
mapa serwisu
Centrum LSCDN
Centrum LSCDN
BIP
Spotkania doradców z nauczycielami
Moodle
Centrum Wymiany Wiedzy
Lifelong Learning Programme
FMP
Grosik
Noclegi

Nowości

Data publikacji 30.10.2017
Dariusz Kiszczak

'Zachować pamięć' – PNWM i projekty w miejscach pamięci terroru hitlerowskiego

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży po raz czwarty oferuje specjalny program dotacji na polsko-niemieckie i trójstronne projekty w miejscach pamięci. Wnioski o dofinansowanie projektów, które odbędą się w 2018 roku, należy złożyć najpóźniej do 15 lutego 2018 roku.

Miejscami pamięci według programu 'Zachować pamięć' są to miejsca upamiętnienia ofiar terroru hitlerowskiego (nazistowskich Niemiec), znajdujące się na terenie byłych gett, więzień, ośrodków eutanazji, miejsc masowych zbrodni, obozów pracy, obozów koncentracyjnych i obozów zagłady.

Celem Polsko-Niemieckiej Wspołracy Młodzieży jest liczniejszy udział młodzieży z Polski, Niemiec, ewentualnie kraju trzeciego, w programie, poprzez wspólne odwiedzenie miejsc pamięci hitlerowskiego terroru, namawianie do korzystania z oferty pedagogicznej miejsca pamięci lub położonych w pobliżu placówek edukacyjnych.

Podczas projektu młodzi ludzie powinni podjąć problematykę ksenofobii, wykluczenia, przemocy czy uprzedzeń, poszukiwać odniesienia do nich w swoim życiu i przedyskutować możliwości reagowania na takiego rodzaju problemy społeczne. PNWM chce w ten sposób przyczynić się do rozwoju odwagi cywilnej i dojrzałości obywatelskiej uczestników projektów.

Wnioski o dotację należy składać bezpośrednio do PNWM. Można to zrobić online przez portal OASE lub na formularzu PNWM. W tytule projektu koniecznie należy dopisać 'Zachować pamięć'.

Aby zgłosić projekt do programu 'Zachować pamięć', należy wypełnić także formularz uzupełniający online.

Więcej informacji na stronie PNWM 

Bookmark and Share
Drukuj
pdf
Poleć stronę
Wstecz
Możesz skorzystać też z opcji:
W celu zapisania się na kurs musisz się zalogować.

Przypomnij hasło
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta:
zarejestruj się