Centrum LSCDN
WAI3
-
serwis mobilny
-
dodaj do ulubionych
-
mapa serwisu
Centrum LSCDN
Centrum LSCDN
BIP
Spotkania doradców z nauczycielami
Moodle
Centrum Wymiany Wiedzy
Lifelong Learning Programme
FMP
Grosik
Noclegi

Nowości

Data publikacji 20.10.2017
Dariusz Kiszczak

Lekcje o tolerancji w lubelskich szkołach ponadgimnazjalnych

Urząd Miasta Lublina zapowiada przeprowadzenie lekcji o tolerancji przez stowarzyszenia jak Homo Faber czy Centrum Wolontariatu w Lublinie lekcji o tolerancji w szkołach ponadgimnazjalnych w naszym mieście. Samorząd tłumaczy, że chce w ten sposób przeciwdziałać atakom na cudzoziemców.

Zajęcia będą trwały 45 minut. Podczas lekcji młodzież ma być informowana między innymi o tym, ilu obcokrajowców przebywa w mieście. Samych tylko studentów z zagranicy jest blisko 6,5 tys. Często są to ludzie z bardzo odmiennych kręgów kulturowych. – Mogą inaczej wyglądać, inaczej się zachowywać – stwierdza Krawczyk.

– To mają być zajęcia informacyjne – podkreśla Anna Dąbrowska ze stowarzyszenia Homo Faber, jednej z organizacji, które będą prowadzić lekcje. Zapewnia, że uczniowie nie będą namawiani do przyjęcia takich, czy innych poglądów. Mają być informowani o tym skąd i po co przyjechali do Lublina obcokrajowcy.

Ratusz zapewnia, że jest w stanie zorganizować do końca roku 270 takich lekcji. To wystarczy, by zajęcia odbyły się w każdej z lubelskich szkół ponadgimnazjalnych. Decyzja o ich przeprowadzeniu ma należeć do dyrektorów placówek.

Info 'Dziennik Wschodni'

Bookmark and Share
Drukuj
pdf
Poleć stronę
Wstecz
Możesz skorzystać też z opcji:
W celu zapisania się na kurs musisz się zalogować.

Przypomnij hasło
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta:
zarejestruj się