Centrum LSCDN
WAI3
-
serwis mobilny
-
dodaj do ulubionych
-
mapa serwisu
Centrum LSCDN
Centrum LSCDN
BIP
Spotkania doradców z nauczycielami
Moodle
Centrum Wymiany Wiedzy
Lifelong Learning Programme
FMP
Grosik
Noclegi

Nowości

Data publikacji 19.05.2017
Dariusz Kiszczak

'Startup na 5-tkę' konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Polski Wschodniej

Ministerstwo Rozwoju uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Polski Wschodniej z pomysłami na innowacyjny biznes do udziału w konkursie 'Startup na 5-tkę'. Zgłoszenia są przyjmowane do 26 maja br.

Konkurs nawiązuje do ścieżki, którą przechodzą beneficjenci działania 'Platformy startowe' POPW i składa się z dwóch etapów. W pierwszym, 3-osobowe grupy uczniów opracują dwustronicowy 'wniosek o dofinansowanie', w którym przedstawią swój pomysł na biznes. Zgłoszenia są przyjmowane do 26 maja br. Następnie 20 najciekawszych wniosków oceni grono ekspertów z platformy startowej Connect w Lublinie.

Do drugiego etapu konkursu zostanie zaproszonych 5 najlepszych zespołów. Podczas finału, który odbędzie 20 czerwca na terenie Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego, zespoły zaprezentują pomysły przed gronem profesjonalistów współpracujących na co dzień ze start-up’ami wspieranymi przez POPW. Finaliści będą mogli także zwiedzić siedzibę platformy Connect a nawet spotkać prawdziwych startupowców.

'Dzięki konkursowi „Startup na 5-tkę”, uczniowie mogą m.in. spędzić jeden dzień w Platformie startowej i zweryfikować z ekspertami, w uproszczony sposób, swój pomysł na biznes. Metodą nauki przez działanie chcemy im także przybliżyć zasady sięgania po środki unijne. Podczas tegorocznej edycji otrzymaliśmy wiele kreatywnych podsumowań prowadzonych lekcji – nagrania, zdjęcia, prezentacje, dlatego wierzę, że konkurs będzie miłą niespodzianką i szansą, którą młodzież z Polski Wschodniej z pewnością bardzo dobrze wykorzysta. Wszystkim zespołom życzę powodzenia i mam nadzieję na ciekawe spotkania z finalistami w Lublinie', wiceminister rozwoju Adam Hamryszczak.

Info ORE

Bookmark and Share
Drukuj
pdf
Poleć stronę
Wstecz
Możesz skorzystać też z opcji:
W celu zapisania się na kurs musisz się zalogować.

Przypomnij hasło
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta:
zarejestruj się